EN|RU|UK
 Суспільство
  14326  120

 "Воїнам-патріотам вдалося неможливе - зупинити ворога, який переважав їх у понад 10 разів", - Турчинов про подвиг героїв Крут

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов звернувся до українців з нагоди Дня пам'яті героїв Крут.

"Сьогодні День пам'яті героїв Крут. Майже сто років минуло з того часу, як близько чотирьохсот відважних юнаків вступили у нерівний бій з російсько-більшовицькою ордою. І цим сміливим і відважним воїнам-патріотам вдалося неможливе - зупинити ворога, який переважав їх у понад 10 разів. Зупинити ворога на чотири дні", - цитує заяву Цензор.НЕТ із посиланням на СНБО.

"Тоді близько тридцяти хлопців, відступаючи, вийшли на станцію Крути, яка вже була захоплена червоноармійцями. Розлючений значними втратами своїх військ червоний командир віддав наказ розстріляти юнаків. Є свідчення, що учень київської української гімназії ім. Кирило-Мефодіївського товариства Григорій Піпський перед розстрілом першим почав співати "Ще не вмерла Україна", і решта студентів, приречених на смерть, підхопили пісню. Так, співаючи, вони загинули. Їх вбили, тому що не змогли перемогти, не змогли зламати і викорінити дух свободи та віри в Україну", - зазначив спікер.

Читайте також: У Києві хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у бою під Крутами

"На початку ХХ сторіччя не вдалося об'єднати українців для гідної відсічі ворогу та захисту власної свободи і незалежності. Більш ніж на 70 років ми втратили свою країну.

Ми здобули власну державність, і зараз, як і тоді, за неї доводиться воювати. Як і тоді, гинуть найкращі сини України за незалежну та соборну Державу. Але зараз ми змогли зупинити ворога та захистити власну країну!

Вічна пам'ять та шана полеглим героям - героям ХХ століття і їхнім нащадкам - героям століття ХХІ!

Щоб стати дійсно вільними, нам потрібно бути сильними. Сильними не лише як країні, яка здатна себе захистити, але і бути сильними духом. Шлях здолає лише той, хто ним йде. День-у-день, крок за кроком ми маємо звільняти свою землю від російських агресорів. Це наш шлях, і ми пройдемо його до переможного кінця! З вірою: у Бога, у себе, в Україну - переможемо!" - заявив Турчинов.
Також читайте: "Вклоняюся мужності юних героїв", - Гройсман про річницю бою під Крутами
Источник: https://censor.net.ua/ua/n425407
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору