EN|RU|UK
 За кордоном
  8667  34

 Росія використовує "політичних хакерів" для дестабілізації Молдови, - дослідження

У 2017 році Російська Федерація намагатиметься дестабілізувати ситуацію в Молдові, використовуючи лояльні Кремлю політичні сили.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це йдеться в представленому в Кишиневі дослідженні "Ризики 2017 року" Інституту розвитку та соціальних ініціатив "Viitorul".

"У Росії не так багато інструментів політичного впливу на Молдову, проте вона серйозно інвестує в молдавські ЗМІ і має певний вплив на частину лояльної щодо Росії політичної еліти. Певні ризики приховує в собі і реанімація знаменитого "Меморандуму Козака", справжня мета якого - федералізація Молдови. Отже, для дестабілізації ситуації можуть бути використані так звані "політичні хакери", - підкреслюють автори дослідження.

Експерти звертають увагу і на те, що у Росії сьогодні відсутні фінанси для надання допомоги невизнаному Придністров'ю, тому вона спробує просувати ідею федералізації шляхом надання Придністров'ю особливого статусу у складі федеративної Молдови.


"Меморандум Козака" був підготовлений Росією в 2003 році за ініціативою російського політика Дмитра Козака. Керівництво Молдови відмовилося тоді підписати його, мотивуючи це тим, що документ приховував у собі ризики для національної безпеки.

Президент Молдови Ігор Додон заявив під час січневого візиту в Москву про можливу реанімацію "Меморандуму Козака".

Читайте також: Слова Додона, що Молдова повинна заплатити за газові борги Придністров'я - це відпрацювання схеми для окупованого Донбасу, - нардеп Фріз
Источник: https://censor.net.ua/ua/n425378
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору