EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  5171  22

 Український математик В'язовська отримала престижну міжнародну премію Салема

Українська вчена Марина В’язовська отримала "Премію Салема 2016" - математичну премію, яку щороку присуджують молодому математику за видатні результати досліджень у сфері наукових інтересів Рафаеля Салема, насамперед у теорії рядів Фур'є.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства освіти.

Ця премія є надзвичайно престижною, аналог Нобелівської, але для математиків.

Комісія присудила премію В'язівській за її відкриття світового рівня - щодо найщільнішого пакування куль у 8 та 24-вимірних просторах із використанням методів модульних форм.


Нагадаємо, що у 2016-му математик вирішила завдання, над вирішенням якого вчені працювали кілька століть: пакування куль у 8-вимірному просторі і, в співавторстві - у 24-вимірному. Інакше кажучи, вчена знайшла рішення пакування куль у евклідовому просторі. Раніше завдання пакування куль було вирішено лише для просторів із трьома і менше вимірами.


Марина В'язовська закінчила Київський природничо-науковий ліцеї № 145 і механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 2010-го захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему "Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері", а 2013 року здобула ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті, захистивши дисертацію "Модулярні функції та особливі цикли".
Источник: https://censor.net.ua/ua/n425067
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору