EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  5904  28

 Омелян наполягає на поверненні контролю над "Укрзалізницею": передання в управління Мінекономрозвитку не залишить шансу на реформу

Міністр інфраструктури Володимир Омелян наполягає на перегляді рішення Кабінету Міністрів про виведення "Укрзалізниці" з підпорядкування міністерства і передання компанії в управління Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, Омелян уточнив, що дане рішення було прийнято на екстреному засіданні Кабміну з порушенням усіх формальних вимог регламенту проведення таких засідань. При цьому він зазначив, що голосував за це рішення за умови направлення відповідного документа на попереднє узгодження Мінінфраструктури.

"Коли ми отримали всі документи - до речі, в Мінекономрозвитку їх теж не було; цікаве питання: хто готував цей документ? - То ми пропрацювали документи й надали свої заперечення в одноденний термін... Я сподіваюся, що уряд розгляне це питання додатково і прийме зважене рішення. Адже насправді ідеологи цього передання переслідували єдину мету - приховати від громадськості відповіді на питання про реальний стан справ на "Укрзалізниці", - сказав Омелян, додавши, що передання "Укрзалізниці" в управління Мінекономрозвитку "лише посилить кризу в компанії і не залишить шансу на її реформу".

Він зазначив, що на даний момент це рішення про передання компанії в управління Мінекономрозвитку поки що не підписано прем'єр-міністром України, але в разі його підписання Мінінфраструктури має намір відстоювати свою позицію щодо незаконності передання "Укрзалізниці" в судовому порядку.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Бальчун - Омеляну: "Я приїхав в Україну працювати заради реформи однієї з найбільших залізниць світу, а не для дискусій у принизливому тоні"

"Якщо це розпорядження буде підписано, то це порушення закону, яке передбачає відповідальність. У будь-якому випадку, ми будемо публічно інформувати громадськість про те, що відбувається на "Укрзалізниці", будемо також готуватися до судового позову і доводити в суді свою правоту", - повідомив Омелян.

Він підкреслив, що передання "Укрзалізниці" в управління Мінекономрозвитку доцільне лише після виконання низки умов, зокрема створення незалежної наглядової ради компанії, очищення компанії від корупції та створення нової моделі вертикально-холдингового управління.

"Насправді, це можна було зробити ще торік, якщо б у когось було бажання... І реформувати, і передати Мінекономрозвитку. Тут питання політичного бажання і волі", - додав міністр.

Також читайте: Бальчун вітає передання "Укрзалізниці" під управління Кабміну

Як повідомлялося раніше, міністр інфраструктури Володимир Омелян розкритикував роботу голови "Укрзалізниці" Бальчуна, нагадавши про те, що в ході роботи номінаційного комітету, коли відбирали його кандидатуру, він був проти неї.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні затвердив новий статут ПАТ "Укрзалізниця", згідно з яким Міністерство інфраструктури втрачає право бути органом управління компанії.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n424742
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору