EN|RU|UK
 За кордоном
  8280  51
Матеріали за темою:

 Росія і Сирія підписали угоду про пункт ВМФ РФ у Тартусі терміном на 49 років

Росія і Сирія підписали угоду про розширення території пункту матеріально-технічного забезпечення (ПМТЗ) ВМФ РФ у сирійському Тартусі. Вона буде діяти протягом 49 років.

Згідно з документом, згодом угода може продовжуватися, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Интерфакс.

"Ця угода діє протягом 49 років", - йдеться в документі.

У ній наголошується, що її може бути продовжено на 25 років у разі обопільної готовності до продовження. Згідно з документом, Росія може розмістити в пункті ВМФ РФ у сирійському порту Тартус максимально 11 військових кораблів, включаючи кораблі з ядерною енергетичною установкою.

Рухоме і нерухоме майно пункту матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії у Тартусі оголошено недоторканним. Представники органів влади Сирії не мають права вступати в місця дислокації ПМТЗ без згоди командира ПМТЗ.

ПМТЗ користується повним імунітетом від цивільної та адміністративної юрисдикції САР. Його рухоме і нерухоме майно користується імунітетом від обшуку, реквізиції, арешту та виконавчих дій.

Угодою передбачено, що "архів ПМТЗ, офіційна кореспонденція та всі документи ПМТЗ недоторканні, де б вони не зберігалися".

В угоді підкреслюється, що "особовому складу ПМТЗ, включаючи його командира, членам сімей особового складу ПМТЗ, а також членам екіпажів надаються імунітети і привілеї". Їм гарантується недоторканність особи. Вони не підлягають арешту або затриманню в якій би то не було формі компетентними органами САР. Підкреслюється, що "особовому складу ПМТЗ, членам їх сімей, а також членам екіпажів гарантується недоторканність житла, паперів, майна і кореспонденції.

"Зазначені особи мають імунітет від кримінальної юрисдикції САР. Вони користуються також імунітетом від цивільної та адміністративної юрисдикції, крім речових позовів, які стосуються приватного нерухомого майна, що розташоване на території САР, позовів, що стосуються спадкування, стосовно яких зазначені особи виступають як виконавець заповіту, піклувальник над спадковим майном, спадкоємець або відмовоодержувач як приватні особи, а не від імені РФ", - наголошується в угоді.
Зазначається також, що "особовий склад ПМТЗ, члени сімей, а також члени екіпажів не зобов'язані давати показання як свідки компетентним органам Сирійської Сторони".

Зараз у Тартусі розташований єдиний за межами колишнього СРСР російський пункт технічного забезпечення ВМФ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n424212
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору