EN|RU|UK
 Політика України
  6393  93

 "Я підтримую позицію Президента про те, що території можна повернути тільки політико-дипломатичним шляхом. Ніякого військового шляху тут бути не може", - Черниш

Міністр із питань окупованих територій розповів про стратегію "м'якої сили".

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Газета.Ru, міністр з питань окупованих територій Вадим Черниш впевнений, що вирішити конфлікт на Донбасі можливо тільки шляхом переговорів. Про це він розповів в інтерв'ю виданню.

"Я брав участь у переговорах у Мінську й підтримую позицію Президента про те, що території можна повернути тільки політико-дипломатичним шляхом. Ніякого військового шляху тут бути не може, - сказав він.

Також міністр детально розповів журналістам про постанову уряду про так звану "м'яку силу", яке діятиме на окупованих територіях.


"Вона пройшла в грудні державний комітет із невеликими правками, і її проголосували 11 січня. Щойно її підпише Прем'єр-міністр, ми її презентуємо. Задумка в тому, що в ній деталізовано завдання й ідеї для кожного міністерства і кожного державного органу. Ті, які вони повинні здійснити переважно в рамках своїх бюджетів. Це речі, які робить не наше міністерство, ми лише координатори і розробники ідеї. Уряд України прийняв цю логіку, і всі органи влади у 2017 році будуть із Донбасом в рамках неї працювати", - пояснив міністр.

Черниш також зазначив, що дана постанова стосується і Криму. "Якщо людина хоче тримати в кишені паспорт України, але боїться наслідків, ми повинні забезпечити можливість отримання всіх адміністративних сервісів на кордоні. Усі охочі повинні мати змогу отримати українське свідоцтво про народження дитини, змінити фото в паспорті, отримати новий закордонний паспорт. В усьому іншому ми намагаємося робити все від нас залежне, щоб перешкодити схемами заходження суден у порти, переміщенню літаків, порушенню Конвенції з морського права. Але при цьому Україна не вдається до військових засобів, не влаштовує там війну, тільки прикордонне судно не раз виходило, щоб, згідно з Конвенцією з міжнародного морського права, зафіксувати факт порушення і виписати відповідні матеріали для судових органів", - розповів Вадим Черниш.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n424122
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору