EN|RU|UK
 Суспільство
  7799  10

 Військовослужбовців із безстроковими контрактами почнуть звільняти в запас із квітня, - Генштаб. ВIДЕО

Військовослужбовців, які уклали безстрокові контракти зі Збройними силами України (ЗСУ), почнуть звільняти в запас із квітня.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це заявив заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ полковник Марк Андрусяк.


"З березня 2014 року всі, хто вступав у ЗСУ в добровільному порядку, виявляв бажання укладати контракти, могли укладати контракти на термін до закінчення особливого періоду. Через те, що період затягнувся, ці контракти також стали з необмеженим терміном дії", - зазначив він.

За інформацією Андрусяка, законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби" безстрокові контракти замінено на нові з певними термінами дії: для військовослужбовців рядового складу - 3 роки, сержантського і старшинського складу - від 3 до 5 років, офіцерського складу - від 5 до 10 років. "Ця норма поширюється на військовослужбовців, які уклали контракти до закінчення особливого періоду і вислужили не менше 24 місяців. Вони набувають право на звільнення або можуть продовжувати військову службу за новим контрактом", - додав він.


Крім того, за його словами, цим законом врегульовано дію контракту іншої категорії військових - тих, хто уклав до 2014 року звичайні контракти з певними термінами дії, дія яких закінчилася і було автоматично продовжено до закінчення особливого періоду. "Законом передбачається можливість звільнитися таким людям за умови, що термін дії цих контрактів було продовжено до закінчення особливого періоду та термін дії продовженого контракту становить не менше 18 місяців", - зазначив Андрусяк.

"Що стосується порядку звільнення таких військовослужбовців. У Генштабі буде відпрацьовано графік звільнення таких військовослужбовців, і протягом 2017 року з рівномірним розподілом військових по місяцях, починаючи з квітня, будуть здійснюватися ці звільнення. При цьому ми будемо враховувати, щоб не втратити боєздатність бойових військових частин", - заявив він.

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби". Закон передбачає, що військовослужбовці, які уклали контракт в особливий період, можуть за бажанням звільнитися або продовжити службу за новим контрактом. 4 січня Президент Петро Порошенко підписав цей закон.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n422904
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору