EN|RU|UK
 Політика України
  102408  103

 "Це велика перемога для ЗСУ": Порошенко підписав закон про вдосконалення порядку проходження військової служби

Президент Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Адміністрації Президента.

Також читайте: Порошенко затвердив новий військовий квиток

Як зазначають, реалізація закону дозволяє унормувати деякі питання, пов'язані з прийняттям, продовженням та звільненням громадян з військової служби. Зокрема, дасть можливість військовослужбовцям, які проходять військову службу за різними видами контрактів в особливий період, за бажанням продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби.

"Це дає вам можливість завершити контракт з тими, хто вирішив повернутися додому, але разом з тим - ні на йоту не знизити боєздатність і боєготовність частин і підрозділів, в першу чергу тих, які знаходяться у зоні проведення АТО, бойових операцій із захисту нашої держави", - звернувся очільник держави до присутніх під час підписання законів міністра оборони Степана Полторака й начальника Генерального штабу Віктора Муженка.

"Тим громадянам України, які уклали фактично безстроковий контракт під час особливого періоду, ми даємо можливість відновити справедливість і дати можливість командирам забезпечити їх звільнення", - додав Петро Порошенко.

Разом із тим Президент звернув увагу на те, що заміна особового складу здійснюватиметься поетапно. Законом встановлюється, що право на звільнення з військової служби набувають військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, дію якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації та які вислужили не менше 18 місяців з дати його продовження. Також звільнитися мають право військові, що уклали контракт на термін до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Військові частини в зоні АТО укомплектовано на 80%, - Міноборони

Порошенко також констатував, що укладання контрактів відбувається згідно з графіком. "Ми стрімко наближаємося до 70-ти тисяч і це свідчить про дуже високий рівень і патріотизму, і готовності зі зброєю в руках захищати Україну", - сказав Петро Порошенко. "Ми дійсно можемо стверджувати, що за 2,5 роки ми побудували нову українську армію", - сказав він.

Документом також вносяться зміни до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", пов'язані з унормуванням деяких інших питань щодо ухвалення, проходження, звільнення з військової служби. Зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" врегульовуються питання збереження соціальних пільг військовослужбовців.

Читайте також: Полторак: Зайняті українськими воїнами позиції на Світлодарській дузі перебувають на підконтрольній Києву території

Уже з'явилася перша реакція на підписання закону з боку ветеранів АТО і військовослужбовців.

Екс-міністр молоді і спорту, який служив у 92-й бригаді, Дмитро Булатов написав:

"Безстрокових контрактів в армії більше немає!! Хто чекав, можна різати лимончик і посипати цукром :) У мене особисто розрив шаблону. Оборонні відомства написали папір із рекомендацією Президенту, щоб наклав вето на закон №5337 про безстрокові контракти ЗСУ. Президент взяв .. і .. підписав! Сильно. Поважаю.

Подяка від добровольців, які зможуть планувати своє життя, а також їхніх сімей. І від кадрових загальновійськова повага. Вам - Президенте України Петре Олексійовичу Порошенко. За справедливе рішення".

За його словами, такі рішення "відкривають друге дихання і формують громадянську стійкість".

"Від душі вітаю воїнів. Це велика перемога для ЗСУ, нехай і бюрократична. Бажаю гармонії кожній українській родині і їхньому захиснику.

Вирішена проблема - лінійна на перший погляд, в реалії загальнонаціонального масштабу. Ініціатива і запит йшли знизу з армії, при цьому інтенсивно безпосередньо з фронту. Складнощів із реалізацією було багато. Але все ж завдання вирішено! Колосальну роботу виконали народні депутати різних фракцій, за що їм низький уклін і повага. З життєвого про нардепів - вони, як їжачки: сопуть, тупотять і колючками штрикають :) .. Але справу роблять. Молодці! Знайшли сили, можливості і компроміси", - додав він.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n422148
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору