EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  31296  131

 МОЗ спростовує звинувачення директора Центру серця Тодурова: "Майже всі тендери проведені"

Закупівлі за державні кошти 2016 з напрямку "Серцево-судинні захворювання" вперше будуть здійснюватися через міжнародну організацію, а не міністерством.

Про це повідомляється на офіційному сайті МОЗ, пише Цензор.НЕТ.

Зазначається, що 12 грудня 2016 був підписаний остаточний договір з однією з міжнародних організацій, відповідальною за закупівлі за даним напрямком на суму 357,2 млн грн. Вже 28 грудня був оголошений перший тендер. Станом на сьогодні оголошено 5 з 6 тендерів (останній буде оголошений 04.01.2017).

Як говориться в повідомленні, з боку Міністерства охорони здоров'я робиться все можливе, щоб забезпечити безперебійну роботу високоспеціалізованих закладів з надання кардіо-хірургічної допомоги. В першу чергу, щоб пацієнти отримували медичні вироби, зокрема стенти, в установах, до яких належить і Інститут серця МОЗ України, безплатно.

У період з грудня 2015 по листопад 2016 року для Інституту серця відповідно до заявок було розподілено і перерозподілено медикаментів і медичних виробів на загальну суму понад 44 млн грн. У бюджеті 2016 ССЗ для Інституту були виділені кошти обсягом 50 млн грн при загальній сумі для всіх регіонів України - 357,2 млн грн.

У держбюджеті на 2017 рік Інституту серця передбачено 141,6 млн грн на медикаменти (в тому числі 10 млн додаткових цільових коштів, виділених бюджетним комітетом Верховної Ради України) та додаткові 40 млн грн на придбання обладнання (беручи до уваги той факт, що керівництво інституту в серпні 2016 листом до керівництва МОЗ просило про додаткові 16 млн).

За даними ВООЗ, йдеться далі в тексті документа, серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності у всьому світі, і Україна вже не один рік лідирує серед країн Європи за рівнем смертності від ССЗ.

Тільки в 2015 в Україні від ССЗ померло близько 420 тисяч чоловік. Причини такої високої смертності пов'язані з неправильним способом життя, надмірною вагою і пізнім виявленням і неадекватним лікуванням цукрового діабету, гіпертонічної хвороби та ішемічної хвороби серця. Разом з тим, смертність від злоякісних новоутворень, загальних хірургічних патологій, хвороб органів дихання і травлення залишається вкрай високою.

Одна з найважливіших причин такого стану речей - недосконалість первинної ланки в Україні. При лікуванні причини хвороби, а не її запущених наслідків, рівень смертності можна значно знизити. Але для цього потрібно фінансувати не якийсь конкретний центр високоспеціалізованої допомоги, а, перш за все, систему первинної медичної допомоги.

Читайте також: "Ваша недбалість забрала більше життів українців, ніж війна", - директор Інституту серця Тодуров про діяльність глави МОЗ Супрун

"З огляду на те, що саме життя і здоров'я є основною цінністю, Міністерство приймає рішення про зміну системи фінансування, реорганізації галузі, про зміну освіти.

Завдання МОЗ України - попередження захворювання та порятунок якомога більшої кількості хворих, а не підтримка іміджевих галузей", - йдеться в тексті офіційного повідомлення на сайті МОЗ України.

Нагадаємо, 2 січня відомий український кардіохірург, директор Центру серця МОЗ України Борис Тодуров звинуватив керівництво міністерства у злочинній недбалості при закупівлі витратних матеріалів для кардіологічних операцій.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n422086
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору