EN|RU|UK
 Політика України
  19957  30

 ГПУ очікує від НАЗК пояснень про е-декларацію нардепа Ричкової. ДОКУМЕНТ

ГПУ передала до НАБУ матеріали на депутата Тетяну Ричкову за неподання нею е-декларації, хоча згідно з відповіддю НАЗК, нардеп повинна подавати декларацію в другу хвилю.

Так, за повідомленням джерел Генпрокуратури, передані матеріали про кримінальний злочин за статтею 366-1, яка стосується неподання електронної декларації, пише Українська правда, передає Цензор.НЕТ.

За повідомленням співрозмовників, матеріали, передані в НАБУ, стосуються депутатів Олександра Онищенка і Тетяни Ричкової.

На прохання видання прокоментувати цю інформацію, Ричкова заявила, що ще на початку листопада отримала відповідь від НАЗК про те, що вона повинна подавати декларацію в другу чергу - з 1 січня 2017 року. Посада, яку Ричкова обіймала до отримання депутатського мандата, не належала до тих, на які поширюється подання декларації в першу хвилю. А депутатом Ричкова стала тільки 6 вересня.

Перший етап внесення електронних декларацій стосується посадових осіб, які станом на 1 вересня 2016 року посідали відповідальне й особливо відповідальне становище.

"З огляду на викладене, якщо станом на 1 вересня 2016 року ви не посідали відповідно до статті 50 закону відповідальне й особливо відповідальне становище, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, необхідно подати на другому етапі з 1.01.2017 року", - сказано в роз'ясненні НАЗК.

рычкова е-декларациярычкова е-декларация

Відповідь НАЗК Ричковій

Трохи пізніше прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган підтвердила виданню, що інформація про двох депутатів була передана в НАБУ, але зазначила, що НАЗК має роз'яснити ситуацію з Тетяною Ричкової.

"Генпрокуратура, як було оголошено відразу після заповнення електронних декларацій усіма держслужбовцями, перевірила народних депутатів і чиновників вищого рангу", - зазначила Сарган.

"З тих, хто не подав свої е-декларації в усі відведені законом терміни, виявлені два народні обранці, інформація про яких була передана в НАЗК. Далі - справа за НАЗК, яка і може роз'яснити ситуацію, наприклад, з нардепом Ричковою", - додала Сарган.

Інший згаданий депутат Онищенко у коментарі виданню повідомив, що не може заповнити декларацію, оскільки НАБУ вилучило у нього всі документи. Він також повідомив, що подавав відповідну заяву в НАЗК.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n417226
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору