EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство, Шоу-бізнес
  24985  273

 Від сьогодні радіостанції мають транслювати щонайменше 35% україномовних творів

Закон, який зобов'язує радіостанції транслювати в ефірі не менш ніж 35% україномовних творів, набув чинності 8 листопада.

Закон, який ухвалила Верховна Рада 16 червня, а Президент підписав 7 липня, опубліковано в офіційній парламентській газеті "Голос України" 8 липня, і він набув чинності через 4 місяці після опублікування, тобто 8 листопада, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські новини.

Зокрема, документ передбачає введення норми, згідно з якою частка пісень державною мовою має становити не менше 35% від загального часу звучання пісень, які розподіляють упродовж доби, а також протягом часових проміжків з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00.

Крім того, визначено, що під час радіомовлення пісні офіційними мовами Європейського Союзу відповідно до умов ліцензії становлять щонайменше 60% від загального обсягу пісень, трансльованих упродовж доби, зокрема не менш ніж 60% від загального обсягу пісень, трансльованих у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00, телерадіоорганізації повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менш ніж 25%.

Також читайте: У Раді запропонували зобов'язати телеканали випускати 75% новин українською мовою

Також не менш ніж 60% добового обсягу ведення передач, серед яких інформаційно-аналітичні блоки, розважальні передачі (диктори, ведучі радіопередач), має бути державною мовою.

За невиконання норми передбачено штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору. Контроль за виконанням радіостанціями цих вимог покладено на Національний комітет із питань телебачення і радіомовлення.

Згідно з прикінцевими положеннями, протягом першого року з моменту набуття чинності закону квота становитиме 25%, протягом другого - 30% і з третього - 35%.

Читайте також: Міносвіти пропонує за недотримання мовного режиму позбавляти виші ліцензій

Також упродовж першого року з моменту набуття чинності закону мінімальна частка ведення передач державною мовою має становити щонайменше 50%, упродовж другого - щонайменше 55%, а з третього року - не менше ніж 60%.Источник: https://censor.net.ua/ua/n413997
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору