EN|RU|UK
 Суспільство
  18341  203
Матеріали за темою:

 МВС підготувало остаточну редакцію концепції щодо розширення повноважень поліцейських

Міністерство внутрішніх справ (МВС) і Національна поліція підготували остаточну концепцію законодавчих змін щодо розширення повноважень правоохоронців.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, відповідний документ надав в розпорядження "Зеркала недели" департамент комунікації МВС.

Запропоновані поправки стосуються трьох нормативних актів - Кодексу про адміністративні правопорушення, законів "Про дорожній рух" та "Про Національну поліцію".

Розробники концепції пропонують внести до Кодексу зміни, які посилять відповідальність за залишення місця ДТП, збільшать терміни затримання осіб, які вчинили адміністративне правопорушення, більш детально врегулюють тимчасове затримання транспортних засобів і скасують норму про наявність двох свідків під час здійснення огляду поліцейськими водія (щодо питання алкогольного або наркотичного сп'яніння).

Зміни до закону України "Про дорожній рух" встановлять обов'язок водіїв передавати, а не пред'являти правоохоронцям документи на перевірку, а також заборонять їм виходити з автомобіля без дозволу поліцейського.

Найбільшу кількість змін передбачається внести до закону "Про Національну поліцію". Пропонується, зокрема, ввести щодо українських поліцейських принцип безперервності (обов'язок правоохоронців реагувати на злочини незалежно від посади, місцезнаходження і часу доби). Поліцейські отримують право звертатися до осіб з "обов'язковими для виконання вимогами і розпорядженнями щодо їх способу поведінки для ефективного проведення поліцейського заходу" (виключаючи злочинні вимоги).

Читайте на "Цензор.НЕТ": ДФС оприлюднила зауваження до законопроекту про вдосконалення податкової системи

Пропонується ввести додаткову підставу для зупинки транспортного засобу (у зв'язку з підозрою, що водій знаходиться в стані сп'яніння або під впливом лікарських препаратів), а також удосконалити систему застосування поліцейськими спецзасобів.

Пропонується, що кожна особа, до якого звернувся поліцейський, зобов'язана "неухильно виконати вимогу поліцейського, крім виконання явно злочинної вимоги або розпорядження". При цьому людина, яка виконує вимогу або розпорядження поліцейського, має право оскаржити рішення або дії правоохоронця в установленому порядку.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що МВС готує пакет законодавчих ініціатив, серед яких буде й імператив презумпції правоти поліцейського.Источник: https://censor.net.ua/ua/n413749
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору