EN|RU|UK
 Політика України
  57172  39

 ВР ухвалила закон, який змінює правила перевірки підприємств

Цей закон вводить електронний реєстр перевірок, у який буде внесено всі перевірки, планові і позапланові, а також їх причини, ініціатори, зміст, результати.

Верховна Рада ухвалила закон, який зменшує кількість планових перевірок, а також звужує перелік підстав для проведення позапланових перевірок бізнесу органами санітарно-епідеміологічного, пожежного, архітектурно-будівельного та інших видів державного нагляду, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

За ухвалення законопроекту №2418а "Про внесення змін до закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" за основу і в цілому проголосували 232 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів. Голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк повідомив, доповідаючи по законопроекту, що документ змінює принципи держконтролю, щоб виключити корупційні ризики і зменшення тиску на бізнес.

Також читайте: Рада ухвалила закон про спрощення укладення міжнародних договорів у разі експорту послуг для розвитку IT-індустрії

"По-перше, це презумпція невинуватості суб'єкта господарювання. У випадках, коли у законодавстві є норми, які можуть трактуватися як на користь підприємця, так і на користь держави, вони трактуються на користь підприємства", - сказав Галасюк.

Він також зазначив, що даний законопроект запроваджує електронний реєстр перевірок, до якого будуть занесені всі перевірки, планові й позапланові, а також їх причини, ініціатори, зміст, результати. «Не буде вже такого, що когось перевіряють кулуарно і роблять це 50 разів, а інших взагалі не чіпають», - пояснив Галасюк.

Читайте також: КС почав розглядати конституційність закону про "партійну диктатуру"

Також закон забороняє планування показників з виявлення порушень. Депутат зазначив, що план перевірок складатиметься на рік без права його зміни, а квартальні плани скасовуються. Також максимальна кількість перевірок визначатиметься тим, до якої міри ризику належить бізнес. "Високий ризик - планові перевірки не частіше, ніж раз на два роки, середній - не частіше, ніж раз на три роки, низький ризик - не частіше, ніж раз на п'ять років", - сказав Галасюк.

Депутат додав, що запроваджуються обмеження на тривалість перевірок, яка залежатиме від розміру бізнесу, але не довше 30 днів. Власники компаній та їх службові особи будуть звільнені від відповідальності за відмову дати показання або пояснення щодо суб'єкта господарювання.

Також пропонується зменшити штрафи для тих компаній, в яких вперше виявили порушення. Як зазначається у пояснювальній записці, проект закону передбачає зменшення кількості підстав для здійснення позапланових перевірок і звужує обсяг повноважень органів державного нагляду. До нових норм включено можливість консультування бізнесу органами держнагляду.

Також громадські організації отримають більше прав для правового захисту приватних компаній. Під час обговорення законопроекту депутат Юрій Левченко (позафракційний) заявив, що він пропонує не поширювати дію цього закону на перевірки у сфері державного архітектурно-будівельного контролю.

"Потрібно все-таки захищати український народ від абсолютно безвідповідального бізнесу, наприклад, будівельної мафії, яка сьогодні знищує кожне велике місто країни. Ми бачимо, що в нас робиться, як у нас станції метро розвалюються, куди діваються парки, дитячі майданчики і що замість них з'являється", - сказав Левченко. Правка депутата не була підтримана голосуванням.Источник: https://censor.net.ua/ua/n413444
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору