EN|RU|UK
 Політика України
  23993  136

 119 депутатів-мільйонерів отримували компенсацію на житло з держбюджету, - КВУ

У 2015 році 119 народних депутатів, які задекларували як мінімум мільйон гривень грошових активів, отримували компенсацію на житло з держбюджету.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі Комітету виборців України.

Експерти проекту "Дослівно" проаналізували декларації народних депутатів, які торік отримували з бюджету кошти на оренду. З'ясувалося, що 119 із них задекларували в 12 розділі електронних декларації понад мільйон гривень (або еквівалент).

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Перелік осіб, зобов'язаних подавати е-декларації, потрібно розширювати, - Гройсман. ВIДЕО

Десятка найбагатших депутатів, які отримали компенсації на житло, має такий вигляд:

1. Вадим Нестеренко, 206 млн грн

2. Олександр Вілкул, 190 млн грн

3. Євген Геллер, 165 млн грн

4. Руслан Демчак, 133 млн грн

5. Євген Мураєв, 94 млн грн

6. Борислав Розенблат, 94 млн грн

7. Геннадій Чекіта, 90 млн грн

8. Анатолій Денисенко, 85 млн грн

9. Олександр Пресман, 71 млн грн

10. Аркадій Корнацький, 57 млн грн

Деякі із заможних депутатів задекларували житло, яке належить їм або близьким родичам у київській приміській зоні. Наприклад, Євген Геллер написав, що є власником будинку в майже тисячу квадратних метрів у передмісті Києва, в селищі Козин. Батько Руслана Демчака, згідно з декларацією народного депутата, володіє будинком 337 м2 у селищі Крюківщина, яке розташоване за два кілометри від київської окружної дороги.

Також читайте: Поляки шоковані е-деклараціями українських посадовців, - Бальчун

Наприклад, дружина народного депутата Михайла Добкіна, згідно з його декларацією, володіє двома квартирами в Києві. Втім, депутат також отримував компенсацію на житло.

"Після повноцінного старту електронного декларування цілком очевидно, що потрібно переглянути систему депутатських компенсацій. Хоча повністю відмовлятися від неї теж не варто. Оскільки ми точно знаємо, що в парламенті є такі депутати, для яких ці гроші критично важливі", - наголосив Олексій Кошель, голова Комітету виборців України.

У грудні 2015 року 177 народних депутатів за повідомленням Апарату Верховної Ради України отримували компенсацію з державного бюджету для оренди житла або готельного номера. Річний розмір компенсації міг становити 167 тисяч гривень.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n413335
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору