EN|RU|UK
 Суспільство
  5535  25

 "Філіп Морріс Україна" оскаржить у суді податкові повідомлення ДФС

Протягом березня-червня 2016 року ПрАТ "Філіп Морріс Україна", найбільший у країні платник податків серед приватних компаній, а також один із найбільших прямих іноземних інвесторів в Україну, була об’єктом перевірки Державною фіскальною службою України стосовно дотримання компанією митного законодавства України в частині оформлення товарів у митному режимі "переробка на митній території України".

Про це йдеться в заяві ПрАТ "Філіп Морріс Україна".

"14 червня 2016 року Головне Управління ДФС у Харківській області за наслідками перевірки видало компанії податкові повідомлення-рішення на загальну суму 635.3 млн. грн. За результатами адміністративного оскарження, ДФС України залишила рішення ГУ ДФС у Харківській області без змін. Наразі ПрАТ «Філіп Морріс Україна» оскаржує податкові-повідомлення рішення в судовому порядку.

Нагадаємо, мова про ситуацію, коли один із департаментів ДФС видав компанії дозвіл, а за деякий час інший департамент тієї ж таки ДФС поставив під сумнів використання цього дозволу, відтак зобов'язуючи компанію сплатити донарахування податків та штраф за начебто неправомірні дії. (Неузгодженість позицій департаментів ДФС зафіксовано в Доповідній записці на ім'я голови ДФС, що була витребувана в судовому порядку).

Щодо цієї ситуації є однозначна позиція Міністерства фінансів України про законність дій ПрАТ «Філіп Морріс Україна», а також рішення Бізнес Омбудсмена на користь компанії. Відтак, дії ДФС не можна розцінювати інакше як тиск на компанію.

Окремо зауважимо, що відкриття кримінальної справи за фактом ухилення від сплати податків йде всупереч нещодавньому рішенню Міністерства Фінансів та відповідному Наказу ДФС, що мав би унеможливити відкриття кримінальних проваджень до остаточного закінчення всіх адміністративних та судових процедур оскарження податкових повідомлень-рішень .

Такий стан справ є дійсно сумним, і однозначно згубно позначиться на інвестиційній привабливості України у сприйнятті міжнародної бізнес-спільноти. З огляду на цей прецедент, постраждає також і розвиток експортного потенціалу країни. Зокрема, всі проекти з розвитку експортних напрямків та створення в Україні на базі нашого підприємства в Харкові експортного хабу Philip Morris International вже призупинено. Згідно з планом передбачалося збільшення експортної потужності компанії до 300 млн. доларів США щорічно. Парадоксально-абсурдна ситуація, коли фіскальний орган штрафує компанію за діяльність, яку спочатку сам же й санкціонував, не пройде повз увагу й інших експортерів", - йдеться у заяві.

Компанія має намір відстоювати свою позицію в суді, і сподівається, що на суд не чинитимуть тиск, а ціль наповнити в будь-який спосіб бюджет не перекреслить норм чинного законодавства України.

Компанія підтримує пропозицію провести службове розслідування щодо посадових осіб ДФС, котра була озвучена Бізнес Омбудсменом під час зустрічі з Прем'єр-міністром 13 вересня 2016 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n408367
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору