EN|RU|UK
 Політика України
  3206  4

 "Так званий експерт РПР Жернаков, який ініціював сьогоднішнє позачергове засідання Ради щодо звільнення суддів, сам був призначений Януковичем", - Князевич

Голова Комітету ВР із питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич вважає недоцільним сьогоднішнє позачергове засідання парламенту, оскільки завтра повноваження щодо звільненню переходять до Вищої ради юстиції, а парламент добровільно від них (повноважень) відмовився.

Про це він заявив на сьогоднішньому засіданні парламенту, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

За словами Князевича, позачергове засідання було скликано після того, як на одному з інтернет-сайтів з'явилася стаття "так званого експерта" Реанімаційного пакету реформ Михайла Жернакова, на яку був змушений відреагувати Президент, і таким чином Рада має проводити засідання.

Також читайте: Рада сьогодні на позачерговому засіданні розгляне звільнення суддів, які порушили присягу

Князевич зазначив, що згідно з тими змінами до Конституції, які набувають чинності завтра, повноваження звільняти суддів переходять до Вищої ради юстиції "саме тому, що парламент добровільно відмовився від них (повноважень - ред.), щоб ніхто не дозволяв собі звинувачувати його (парламент - ред.) в політичному впливі під час ухвалення рішень щодо звільнення або призначення суддів.

Крім того, за словами Князевича, зараз під час звільнення суддів має бути застосована норма грубого нехтування обов'язками, що є несумісним зі статусом судді.

Понад те, в новій редакції закону про Вищу раду правосуддя, який внесено нещодавно, в перехідних положеннях виписано механізм застосування саме цієї нової норми під час наступного звільнення суддів. Тобто, сама Вища рада юстиції підтверджує, що у неї є такі повноваження".

Також, за словами Князевича, справи деяких суддів, звільнення яких сьогодні розглядають, взагалі не слід було розглядати на цій правовій підставі. Їх внесено на підставі несумісності посади, а ця норма Конституції як була, так і залишається.

Читайте на Цензор.НЕТ: Порошенко ініціює позачергове засідання Ради до 30 вересня для звільнення суддів, які порушили присягу. ДОКУМЕНТ

Ще частина суддів, за словами Князевича, - це старі судді, яких внесено ВРЮ ще за часів Януковича. "Ми кілька разів намагалися їх розглядати, але сесійна зала відмовилася їх звільняти, бо стало ясно, що цих суддів політично переслідував колишній політичний режимом і їх змушували ухвалювати незаконні рішення, а вони це робити відмовлялися, а зараз ми хочемо їх за це звільняти", - обурився Князевич.

Також, за словами Князевича, сам пан Жернаков у 2012 році був призначений Януковичем на посаду судді Вінницького окружного адміністративного суду.

"І так він допрацювався до виконання доручень влади, що в 2013 році, за два тижні до Майдану, рішенням Вищої кваліфікаційної комісії його рекомендували перевести в Окружний адміністративний суд міста Києва для виконання певних завдань. Ми пам'ятаємо для чого туди збирали суддів. І зараз ці люди дорікають Парубію за те, що він не дотримується ідей Майдану. Воістину, а судді хто? Ганьба!" - резюмував Князевич.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n408171
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору