EN|RU|UK
 Київські новини
  9129  45

 Київ робить все, щоб врятувати ситуацію і вчасно почати опалювальний сезон, - Кличко

Влада ухвалила рішення про встановлення частини лічильників інвестиційної програми "Київенерго" за рахунок міських коштів.

Про це Кличко заявив на засіданні антикризового енергетичного штабу з підготовки країни до осінньо-зимового періоду, який відбувся під головуванням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, повідомляє прес-служба КМДА.

Мер Києва Віталій Кличко наполягає внести до Верховної Ради проект закону щодо погашення та реструктуризації заборгованості за енергоносії та списання штрафних санкцій у теплопостачанні.

"Ми протягом кількох місяців наголошували на критичних факторах, які не дозволяють теплопідприємствам належно підготуватися до зими. Вже протягом кількох місяців заблоковані рахунки теплопостачальних підприємств. Таких в Україні 104. Немає коштів і на встановлення будинкових лічильників та на заміну аварійних мереж. І все це при тому, що рівень розрахунків за газ у Києві перед НАК "Нафтогаз" становить 101%", - наголосив мер Києва.

2Нам закидають: у вас же перевиконання бюджету. То, мовляв, "закривайте" все за бюджетні кошти. Але ж ми працюємо в рамках закону. До того ж об'єктивно є речі, на які місцева влада не може вплинути", - зазначив Київський міський голова.

Він наголосив, що столична влада, з огляду на всі критичні фактори, зробила і робить все, щоб врятувати ситуацію і щоб у Києві опалювальний сезон не був зірваний.

"Ми ухвалили рішення про встановлення частини лічильників інвестиційної програми "Київенерго" за рахунок міських коштів. Ціна питання - майже 40 млн грн. На сьогодні понад 90% столичних будинків уже оснащено лічильниками тепла, що дозволить скоротити витрати киян на оплату тепла", - зазначив Віталій Кличко.

Також, сказав мер Києва, місто було змушене надати аванс "Київенерго" в обсязі 250 млн грн.

"Тобто, ми сьогодні робимо все, що можемо - готуємося до зими в автономному режимі, я б сказав так", - каже Кличко. Він підкреслив, що ситуація в столиці не відрізняється від ситуації у багатьох інших містах країни: в більшості теплопостачальних підприємств заблоковані рахунки та відсутні обігові кошти, не виконуються інвестиційні програми та планові ремонти, зростає кількість пошкоджень тепломереж.

Київський міський голова зазначив, що столична влада наполягає негайно: подати до Верховної Ради України проект закону щодо погашення та реструктуризації заборгованості за енергоносії та списання штрафних санкцій в теплопостачанні; внести зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", у частині погашення компенсації різниці в тарифах, що виникла в 2015 році; внести зміни в алгоритм розподілу коштів із спецрахунків у частині розподілу коштів тепловиків виключно згідно зі структурою затверджених тарифів, без застосування дискримінаційних, підвищуючих коефіцієнтів на користь "Нафтогазу"; погасити заборгованість підприємств і організацій державного бюджету за спожиті енергоносії.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n408040
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору