EN|RU|UK
 Здоров'я
  1408  15

 "Відсутність державного нагляду за банками крові загрожує ризиком масових інфекційних захворювань", - президент профільної асоціації

Менше половини ліцензованих банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини мають належну для такого виду діяльності базу, вважає президент Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини, доктор медичних наук Юрій Гладких.

Коментуючи агентству Інтерфакс-Україна ініціативу Міністерства охорони здоров'я доопрацювати ліцензійні умови ведення господарської діяльності банків пуповинної крові та інших тканин і клітин людини, він зазначив, що ліцензійні умови, ухвалені в лютому 2016 року, спростили процедуру видачі ліцензії, дозволивши широкому колу суб'єктів вести такого виду діяльність, надаючи неякісні послуги.

"У чинній редакції відсутні чіткі вимоги до структури установи, матеріальної бази, кваліфікаційних вимог до персоналу, немає умови обов'язкового тестування біологічного матеріалу. Таким чином, усі процеси відбуваються на розсуд ліцензіата", - сказав президент Асоціації кріобанків.

Він зазначив, що нинішня нормативна база, зокрема, не передбачає державного нагляду і контролю за біологічною безпекою.

"Це підвищує ризики несанкціонованого доступу і витоку патогенних організмів у навколишнє середовище, що може призвести до масових інфекційних захворювань", - вважає Ю. Гладких.

Крім того, президент Асоціації кріобанків зазначив, що ліцензійними умовами не передбачено додаткової відповідальності банку пуповинної крові перед клієнтом.

"Хто буде відповідати у разі зараження реципієнта? Це буде банк пуповинної крові чи лабораторія? Невідомо, чи діятимуть вони на момент виявлення зараження пуповинної крові, наприклад через 25 років", - вважає Ю. Гладких.

На думку експерта, під час роботи над удосконаленням ліцензійних угод необхідно найперше зобов'язати банки пуповинної крові тестувати біологічний матеріал безпосередньо в лабораторії, яка належить банку.

Так само для організацій, які займаються такою діяльністю, є обов'язковим дослідження венозної крові донора пуповинної крові або її продуктів.

На думку Ю. Гладких слід регламентувати перелік мінімально необхідного тестування біологічного матеріалу, який слід зберігати, і прописати чіткі вимоги до матеріальної бази.

Члени Асоціації кріобанків пуповинної крові вважають, що такі зміни приведуть законодавчу базу у відповідність до Європейських вимог, а також дозволять підвищити рівень послуг.

Як повідомляли, Міністерство охорони здоров'я планує доопрацювати Ліцензійні умови ведення господарської діяльності банків пуповинної крові та інших тканин і клітин людини.

Ці ліцензійні умови було затверджено Кабміном 2 березня.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n407664
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору