EN|RU|UK
 Суспільство
  3833  55
Матеріали за темою:

 Порошенко звільнив київських суддів Гайдук і Гриньковську за репресії проти "майданівців"

Президент України Петро Порошенко звільнив суддів Шевченківського районного суду Києва Світлану Гайдук і Наталію Гриньковську в зв'язку з порушенням ними присяги під час Революції Гідності.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Президента України, тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів загальної юрисдикції встановила, що суддя Гайдук, ухвалюючи рішення про утримання під вартою на 60 днів громадянина Загоровка за підозрою в організації масових заворушень та участі в них, грубо порушила вимоги Кримінального процесуального кодексу (КПК). Зокрема, вона обрала чоловікові дуже сувору міру запобіжного заходу без обґрунтованої підозри у вчиненні злочину, не назвала ризики перешкоджання розслідуванню з його боку.

Крім того, суддею було проігноровано порушення прав підозрюваного при затриманні. Унаслідок неправомірних дій судді Гайдук, вказаний громадянин став інвалідом III групи, оскільки, перебуваючи під вартою, не міг своєчасно отримати належне лікування травм, завданих йому під час затримання.

Дивіться на "Цензор.НЕТ: На кропивницьких суддів Галагана і Ткаченко буде подано заяву до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, - Геращенко. ВІДЕО

Гриньковська також порушила вимоги кримінального процесуального законодавства (ст. 183 КПК України), застосувавши до громадянина В.Гарагуца занадто тяжкий запобіжний захід без наявної обґрунтованої підозри у вчиненні ним кримінального правопорушення та проігнорувала порушення прав підозрюваного при затриманні.

Крім того, під час притягнення до адміністративної відповідальності на підставі статті 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання водіями вимог працівників міліції про зупинку транспортних засобів) громадян О.Цибенко, О.Жиленкова, С.Багінського, В.Пономарьова, О.Товчигречко та О.Бобіна не вжила заходів для повного, об'єктивного та всебічного з'ясування кожної справи, що свідчить про необ'єктивний та упереджений розгляд справ щодо зазначених осіб та є порушенням присяги судді.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n407549
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору