EN|RU|UK
 За кордоном
  4217  65
Матеріали за темою:

 Великобританія повинна почати процедуру виходу з ЄС якомога швидше, - Шульц

Великобританія, яка проголосувала за вихід з Євросоюзу, повинна якомога швидше почати процедуру виходу за статтею 50 Лісабонського договору.

Про це заявив голова Європарламенту Мартін Шульц, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми не можемо дозволити собі зараз натиснути на кнопку "пауза" в справах ЄС, коли в розпалі криза мігрантів і біженців, коли він повинен планувати свої фінанси на найближчі роки, завершити формування економічного і валютного союзів", - сказав глава Європарламенту, виступаючи в п'ятницю в Лондонській школі економіки.

Крім того, зазначив він, якщо стаття 50 буде задіяна занадто пізно, виникне ризик збігу виборів до Європарламенту 2019 року у Великобританії та виходу країни з ЄС. Це було б дуже важко пояснити громадянам Великобританії та ЄС, вважає М. Шульц.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Великобританія гратиме ключову роль у світі після Brexit, - Мей

За словами М. Шульца, найкращим був би варіант, якби Британія залишилася в ЄС. Усі інші варіанти неминуче означають торг і компроміс. Явна більшість в Європарламенті наполягає на тому, що основні свободи ЄС нероздільні, тобто не може бути свободи пересування товарів, капіталу і послуг без вільного пересування людей.

"Я не можу собі уявити Європу, де вантажівки і хедж-фонди можуть вільно перетинати кордони, а громадяни не можуть", - сказав глава Європарламенту.

Крім того, зазначив М.Шульц, необхідно таке рішення, при якому Великобританія і ЄС "продовжували б проектувати на інші континентальні блоки світу свої основні цінності у сфері прав людини, демократії та верховенства права", залишатися близькими партнерами в зовнішній політиці.

Нарешті, як це не парадоксально, втрата найважливішого члена може дати Євросоюзу відсутній імпульс для більш тісної інтеграції держав, які залишилися в ньому, у сфері безпеки й оборони, вважає глава Європарламенту.

Також читайте: Шотландія розпочинає підготовку до нового референдуму про незалежність від Великобританії

Він нагадав, що Великобританія зацікавлена в єдиному, а не розділеному Євросоюзі для гарної угоди внаслідок переговорів щодо Brexit: "Розділений ЄС може означати, що взагалі не буде ніякої угоди між ним та ЄС, і це найгірший результат".

М. Шульц також підкреслив, що очолюваний ним Європарламент буде відігравати ключову роль у встановленні нових відносин між ЄС і Великобританією.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n407427
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору