EN|RU|UK
 Політика України
  3781  42

 ВРЮ просить Луценка надати докази порушення присяги Гречковського

Вища рада юстиції направила в Генеральну прокуратуру України звернення з проханням надати докази, що свідчать про порушення Павлом Гречковським присяги члена Вищої ради юстиції.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі ВРЮ.

Як повідомляється, згідно з рішенням від 22 вересня 2016 року, Вища рада юстиції розглянула звернення Генеральної прокуратури України щодо ініціювання питання про прийняття рішення про внесення до органу, який призначив Павла Гречковського членом Вищої ради юстиції, подання про припинення його повноважень. За результатами розгляду прийнято рішення провести перевірку наведених у зверненні фактів.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Підозрюваний у шахрайстві член ВРЮ Гречковський пішов у безстрокову відпустку, - джерело "Українських Новин"

"З метою проведення повної, об'єктивної та всебічної перевірки Вища рада юстиції сьогодні надіслала до Генеральної прокуратури України офіційне прохання про надання доказів, що свідчать про порушення Гречківським П.М. присяги члена Вищої ради юстиції. До звернення долучено заяви члена Вищої ради юстиції Гречківського П.М. від 4 березня 2016 року та від 5 вересня 2016 року щодо погроз на його адресу з додатками для розгляду та відповідного реагування, про які він оголосив під час засідання ВРЮ 22 вересня 2016 року", - сказано в повідомленні.

У свою чергу, голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк зазначив: "У листі Генерального прокурора України Юрія Луценка на адресу Вищої ради юстиції вказано, що 21 вересня 2016 року Гречківському П.М. повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною третьою статті 15, частиною четвертою статті 190 Кримінального кодексу України (замах на шахрайство). Факт вручення підозри не є достатньою підставою для висновку щодо порушення присяги чи відсутності такого порушення, з чим погодилися і представники Генпрокуратури. Саме тому Рада звернулася до Генерального прокурора України з офіційним зверненням про надання відповідних доказів, оцінка яких Вищою радою юстиції у межах розпочатої перевірки дасть змогу дійти об'єктивного та справедливого висновку".

Також дивіться: ГПУ оприлюднила відео свідчень посередника про передачу хабара члену ВРЮ Гречковському. ВIДЕО

У ВРЮ також попросили політиків і ЗМІ не спекулювати на тему хабарництва в раді, "оскільки кваліфікація вказаного діяння Генеральною прокуратурою України наразі не стосується корупційного правопорушення".

Увечері в четвер, 22 вересня, Печерський районний суд Києва обрав для Павла Гречковського запобіжний захід у вигляді застави в сумі 3,895 млн гривень. При цьому ГПУ клопотала про арешт підозрюваного з правом внесення застави в сумі 12,7 млн гривень.Джерело:http://ua.censor.net.ua/n407381

Источник: https://censor.net.ua/ua/n407391
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору