EN|RU|UK
 Здоров'я
  11433  54

 У світі зібрано серйозну базу досліджень альтернативних способів куріння, - вчені

На скільки сучасні технології можуть зменшити негативний вплив шкідливих звичок, зокрема - тютюнокуріння, на організм людини і як при цьому захистити курця від стресового стану у разі відмові від звичного йому способу споживання нікотину? На ці та інші питання давали відповіді учасники круглого столу "Інноваційні підходи до вирішення проблем громадського здоров'я: зарубіжний досвід та українські дослідження", який пройшов у Києві.

Про це повідомляють "Українські новини".

Як зазначали українські вчені, у світі вже накопичена серйозна база досліджень альтернативних способів куріння. Зокрема - використання затятими курцями, що вирішили розпрощатися зі шкідливою звичкою як проміжний етап, так званих електронних пристроїв доставки нікотину, більш відомих як електронні сигарети і системи нагрівання тютюну (бездимні тютюнові вироби).

Результатами цих досліджень вітчизняні вчені закликають поділитися в ході Сьомої конференції Рамкової конвенції з боротьби з курінням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Як зазначив у коментарі "Українським новинам" учасник круглого столу, доктор медичних наук, заступник директора Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. Л. І. Медведя Анатолій Подрушняк, який очолює дослідження і хотів би взяти участь у засіданнях Сьомої конференції Рамкової конвенції з боротьби з курінням, наразі повний склад української делегації на цей високий форум із питань боротьби з курінням ще не сформований. Це рішення повністю залежить від Міністерства охорони здоров'я.

"Конференція сторін почала розглядати електронні системи доставки нікотину (ЕСДН) більше 3 років тому з однозначним негативним відгуком", - розповів дослідник альтернатив куріння, доктор медичного центру серцевої хірургії ім. Онассіса, Константінос Фарсалінос.

"Тим не менш, під натиском громадськості та наукової спільноти вони почали вивчати подібні вироби, і подібний звіт ВООЗ для Сьомий конференції сторін РКБТ, яка пройде в листопаді в Делі, містить теоретичний огляд можливості зменшення шкоди від куріння за допомогою ЕСДН і інших нових тютюнових виробів . Проте, звіт, який буде там розглядатися, не враховує багатьох доступних досліджень, і наукове співтовариство має намір передати у ВООЗ доповнений звіт щодо кожного пункту виміру з набором доступних досліджень і науково-обґрунтованих даних з кожного питання", - констатував Фарсалінос.

Нагадаємо, Рамкова конвенція ВООЗ з боротьби проти тютюну (РКБТ ВООЗ) є першим міжнародним договором, укладеним під егідою Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вона була прийнята Всесвітньою асамблеєю охорони здоров'я 21 травня 2003 року і набула чинності 27 лютого 2005 року. РКБТ ВООЗ була розроблена у відповідь на глобалізацію тютюнової епідемії.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n407356
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору