EN|RU|UK
 Політика України
  1922  8

 МЗС вважає неприпустимими спроби трансформувати Бібліотеку української літератури в Москві

Міністерство закордонних справ України направило протест російським колегам у зв'язку зі спробами російської влади припинити діяльність Бібліотеки української літератури, зокрема, шляхом передачі її фондів Центру слов'янських культур.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на заяву зовнішньополітичного відомства.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Влада Москви вирішила передати книжковий фонд Бібліотеки української літератури Центру слов'янських культур

"Спроби російської сторони припинити діяльність Бібліотеки української літератури, зокрема, намір використовувати її унікальні фонди для створення Центру слов'янських культур, розцінюються в Україні як цілеспрямоване знищення єдиного спеціалізованого державного закладу, створеного з ініціативи української громади та покликаного сприяти забезпеченню її національно-культурних, мовних, інформаційних потреб", - ідеться в заяві.

"Підкреслюємо унікальність книжкового зібрання бібліотеки, формування якого протягом десятиліть відбувалося за активної участі українських освітніх, бібліотечних, наукових установ, видавництв, української громади Росії. Вважаємо неприпустимими будь-які трансформації цього закладу", - наголосили в МЗС.

Також читайте: Московський суд продовжив до 28 жовтня домашній арешт директорці Бібліотеки української літератури Шаріній

Українські дипломати звертають увагу на необхідність виконання російською стороною взятих на себе зобов'язань відповідно до Рамкової конвенції про захист національних меншин від 1 лютого 1995 року, а також інших багатосторонніх і двосторонніх міжнародних договорів, учасницею яких є РФ, зокрема щодо забезпечення захисту етнічної, мовної, культурної самобутності однієї з найчисленніших у Росії нацменшин.
МЗС України закликало російську сторону зберегти Бібліотеку як культурний центр багатомільйонної української громади.

"Створивши необхідні умови для вільної реалізації прав усіх нацменшин в Україні, розраховуємо на цивілізоване ставлення до українців за кордоном. Очікуємо, що світові правозахисні структури дадуть належну оцінку спробам знищення єдиної в Росії державної установи української національної меншини", - наголошується в заяві.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n407279
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору