EN|RU|UK
 Економіка
  3548  25

 Україна втрачає понад 400 млн грн на рік через безкоштовне використання своїх газорозподільних систем, - депутат Драюк

Збитки державного бюджету України через безкоштовне використання державних газорозподільних систем перевищують 1 млн гривень на день.

Про це у своїй колонці на "Голосі України" написав народний депутат України, голова підкомітету комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості і пенсійного забезпечення Сергій Драюк, повідомляє РБК Україна.

"Державні газорозподільні системи і далі перебувають у приватних облгазів у безплатному використанні відповідно до договорів, укладених, до речі, ще за часів уряду Азарова. А їх власники-олігархи, реальні чи номінальні, продовжують наживатися на державному майні. Постає запитання: чому держава і далі дозволяє безплатно використовувати власні газорозподільні системи? Скільки вона втрачає від такої власної бездіяльності?" - пише політик.

Так, він зазначає, що на сьогодні об'єктами газорозподільних систем, які перебувають у власності держави, користується 41 суб'єкт господарювання, 40 із яких не належать до державного сектору економіки. "Якщо застосовувати аналогію законодавства з питань платного користування державним майном, мінімальна орендна ставка стосовно державного майна, яке на цей час використовується операторами газорозподільних систем недержавного сектору економіки становить 10 відсотків на рік від залишкової вартості такого майна", - наголосив нардеп.

Також читайте: Україна вже 300 днів не закуповує природний газ у Росії, - "Укртрансгаз"

Згідно з даними Драюка, за результатами інвентаризації об'єктів газорозподільних систем, які перебувають у державній власності за 2015 рік, залишкова вартість цього майна становить понад 4,5 мільярда гривень, орієнтовна сума втрат державного бюджету упродовж періоду з 01.10.2015 р. по 01.08.2016 р. становить 411 мільйонів 822 тисячі гривень, а щоденна сума втрат, тобто збитків державного бюджету - 1 мільйон 233 тисячі гривень. "Що необхідно було зробити уряду? Власне, ухвалити постанову про перехід на платне використання державних газорозподільних систем", - вважає парламентар.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n407185
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору