EN|RU|UK
 Політика України
  3667  9

 "Ми сьогодні відмовилися від монопольних повноважень Президента формувати склад регулятора", - депутати від БПП прокоментували новий закон про НКРЕ

Депутати впевнені, що новий закон дозволить уникнути підвищення тарифів.

У фракції БПП заявляють, що завдяки ухваленому прийнятому сьогодні закону НКРЕ стане незалежним органом, непідконтрольним Президенту, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

Так заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко заявив, що завдяки сьогоднішньому рішенню "створений інструмент для того, щоб не допускати зловживань у цій сфері". Гончаренко запевнив, що ухвалення сьогоднішнього закону жодним чином не призведе до підвищення тарифів.

"Це точно можу вам сказати, навпаки, є надія, що прийняття цього закону, а то й прямо сьогодні, то в перспективі найближчого часу дозволить не допускати якогось необґрунтованого підвищення тарифів, тому що з'явився орган, який є незалежним, який буде це контролювати, а значить з'явився інструмент, який не допустить зловживань у цій сфері".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "У світі бояться цього російського "ядерного кийка", - Гончаренко пояснив, чому світова спільнота відмовляється заявляти про нелегітимність Держдуми

Відповідаючи на питання, яким чином НКРЕ має намір уникнути зловживань, Гончаренко заявив:
"Тому що це їхня робота. Якщо вони будуть займатися чимось іншим, то тоді їх потрібно взяти за загривок - і в тюрму.

Разом з тим депутат від БПП Олександр Домбровський пояснив, як буде відбуватися ротація в НКРЕ:
"Коли закон набуде чинності, повинна відбутися ротація трьох членів НКРЕ з семи. Протягом наступних 6 місяців - ще двох членів НКРЕ, і потім протягом ще 6 місяців, ще двох членів НКРЕ. Тобто за 18 місяців ми повинні поміняти повний склад регулятора і повністю його оновити, - заявив Домбровський.


"Ми сьогодні відмовилися від монопольних повноважень Президента формувати склад регулятора, тому що до сьогодні 100% повноважень перебували в руках Президента. Ми прийняли законопроект, який дає можливість Президенту делегувати тільки двох своїх представників у номінаційну комісію Кожен із цих членів комісії повинен відповідати жорстким вимогам , вимогам професійного експерта з енергетики", - сказав він.

За словами Домбровського після голосування номінаційноїкомісії з 5 осіб ця комісія подає по дві кандидатури на кожного члена НКРЕ, з яких Президент може вибрати одну.

В кінцевому підсумку Президент вибирає одну кандидатуру з тих, хто пройшов дуже серйозну атестацію.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n407184
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору