EN|RU|UK
 Політика України
  11394  90

 Міжнародні донори не розуміють, навіщо будувати житло переселенцям, якщо люди скоро повернуться додому, - Тука

У всьому світі надання будь-якої підтримки здійснюється саме для біженців, а не вимушено переміщених осіб.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє Цензор.НЕТ.

"По всьому світу існує дві категорії постраждалих людей - це біженці і внутрішні переселенці. По всьому світу увага приділяється на 99% саме біженцям. Ми маємо іншу категорію наших громадян, які називаються вимушено переміщені особи. Коли ми починаємо розмову з будь-якими світовими організаціями та міжнародними фондами, ми не бачимо розуміння того, що проблема вимушених переселенців може розтягнутися на досить тривалий час. Переважно наші міжнародні партнери кажуть, навіщо витрачати гроші на будівництво житла, якщо в короткостроковій перспективі люди повернуться назад", - сказав він.

У цьому контексті Тука поінформував, що посольство Швейцарії ініціювало розробку в рамках ОБСЄ загальноєвропейського законодавства про внутрішньо переміщених осіб. "Звичайно, там така ж бюрократія, як і в нас. Я не маю жодних надій, що це буде прийнято протягом 3-4 місяців, але хоч якось процес почав стартувати", - додав він.

На переконання Туки, тільки котеджним будівництвом Україна не зможе вирішити житлові проблеми переселенців. "Але ідей маса, технологій маса - все тільки впирається у фінансування", - зауважив він.

Тука підкреслив, що зараз є два можливі напрямки вирішення питання: шукати партнерів, які погодяться взяти на себе погашення відсотків за кредитами, тобто надавати людям безпроцентні кредити або шукати донорів, які згодні фінансувати будівництво. "Першим шляхом є певні зрушення, а щодо другого зараз ситуація на межі безвиході", - сказав заступник міністра.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n407174
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору