EN|RU|UK
 Політика України
  12104  48
Матеріали за темою:

 Товари Metro та Auchan в окупованому Криму продаються в обхід санкцій ЄС, - Reuters

Провезення товарів в окупований Крим може потрапляти в "сіру зону" санкцій, вважають юридичні експерти.

Товари німецької компанії Metro і французької Auchan безперешкодно продаються в магазинах окупованого Криму, куди доставляються на поромі через керченський порт в обхід антиросійських санкцій ЄС. Таку інформацію з посиланням на джерела на півострові повідомляє агентство Reuters, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

У публікації наголошується, що європейським компаніям заборонено вести справи з керівництвом керченського порома і портом Керчі через санкції ЄС, введені у зв'язку з окупацією Криму. У порту Керчі питання про вантажоперевезення для супермаркетів переадресовують до власників порома, а вони в свою чергу спростовують контакти з ритейлерами.

Представники обох світових ритейлерів стверджують, що законів ЄС вони не порушують, оскільки магазинами в Криму завідують їхні російські дочірні компанії, які не підпадають під санкції.

"Metro повністю усвідомлює і дотримується законів і правил ЄС, в цьому конкретному випадку, застосовуваним санкціям", - заявив представник компанії. Те ж повторили і в "Ашані". У відповідь на запит видання Metro та Auchan не заперечили інформації про те, що їхні товари переправляють на поромі через Керченську протоку.

Така ситуація "суперечить духу санкцій", прокоментував на умовах анонімності новину про торгівлю компаній у Криму один з європейських чиновників. "Але за відсутності торгового ембарго завжди є тонка грань між дотриманням норм і недотриманням", - додав він.

За словами юридичних експертів, провезення товарів у Крим може потрапляти в "сіру зону" санкцій, оскільки відносини між материнськими компаніями із субпідрядниками складно визначити конкретно. При цьому в агентства немає доказів того, що Metro та Auchan здійснюють виплати будь-яким особам зі списку санкцій.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n407143
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору