EN|RU|UK
 Політика України
  29502  74

 На розведення сил на трьох ділянках у зоні АТО виділено 13 днів. ОБСЄ буде цілодобово здійснювати моніторитинг, - Марчук про домовленості у Мінську

На розведення сил і засобів у Станиці Луганській, Золотому і Петровському на Донбасі сторонам виділили 13 днів.

Про це розповів представник України з питань безпеки на переговорах у Мінську Євген Марчук в інтерв'ю Апострофу, коментуючи домовленості від 21 вересня, передає Цензор.НЕТ.

"До угоди додано графік відведення, на виконання якого виділили 13 днів. Я думаю, що на цьому тижні розведення сторін точно має розпочатися", - повідомив він.

Читайте також: До українських заручників на Донбасі допустять спецпредставника ОБСЄ, - Ірина Геращенко

За словами Марчука, 21 вересня підписали "дуже важливе рамкове рішення", в разі виконання якого "буде покладено початок процесу абсолютно нової якості".

"Мова про розведення від лінії зіткнення військових підрозділів із бронетехнікою і стрілецькою зброєю. Все це буде відведено по обидва боки лінії фронту. Для реалізації цих планів обрано три ділянки, розташовані на лінії зіткнення", - сказав Марчук.

"Це Станиця Луганська, а також Золоте і Петрівське в Донецькій області. Вони будуть становлять територію площею по чотири квадратних кілометри. При цьому кожна зі сторін відведе свої підрозділи на один кілометр від лінії зіткнення", - уточнив він.

Марчук підкреслив, що "три ділянки - це тільки початок".

Також читайте: Перспектива відведення військ у зоні АТО викликає стриманий оптимізм, - Безсмертний

"Є ще чотири, які буде узгоджено під час наступного раунду переговорів. Якщо перший досвід виявиться вдалим, знадобиться ще десятки півтора або два для того, щоб поступово завершити процес відведення підрозділів по всій лінії фронту, протяжність якої становить 426 км", - заявив він.

Назвати наступні чотири ділянки Марчук відмовився: "Поки рано про них говорити. Але всі вони йдуть нижче по карті (південніше. - Ред.). Там є місця дуже складні для процесу відведення військ".

Він пояснив, що три перші ділянки "важливі не з військової, а з гуманітарною точки зору". Наприклад, у Станиці Луганській і Золотому розміщено контрольні пункти в'їзду-виїзду.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Росія відправила на окуповані території Донбасу черговий "путінський гумконвой"

Марчук повідомив, що для виконання рамкового рішення сторони мають показати представникам ОБСЄ, де стоять їхні підрозділи і куди їх відведуть потім, - а представники ОБСЄ повинні це верифікувати.

"Відведення має відбуватися симетрично і дзеркально, тобто - одночасно на одну і ту саму відстань і обов'язково під контролем ОБСЄ. Передбачено також блокування порушень", - сказав він.

"Як наслідок тримісячної роботи і численних узгоджень ми виписали абсолютно всі види порушень, зокрема і невійськового характеру. Йдеться, скажімо, про перебування в зоні відведення сторонніх осіб і перешкоджання роботі представників ОБСЄ, якщо їм не дають пройти на той об'єкт, куди вони хочуть і коли вони хочуть", - зазначив Марчук.

"Чітко визначено відповідальність сторін і що необхідно зробити у разі фіксації порушень. Вперше, і це дуже важливо, ОБСЄ взяла на себе зобов'язання цілодобово здійснювати моніторинг ситуації. Тобто, ми абсолютно точно будемо знати, хто саме і коли порушив угоду", - повідомив він.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n407142
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору