EN|RU|UK
 Політика України
  4927  94

 Українські ліки ідентичні імпортним за якістю, але коштують в рази дешевше, - депутат Загорій

Українські ліки виробляються за тими ж технологіями і з тих самих дійових речовин, що й імпортні і за якістю ідентичні своїм європейським і світовим аналогам, при цьому за ціною значно дешевш і.

Про це у своєму виступі на WCFDavos Kyiv 2016 заявив народний депутат України Гліб Загорій, повідомляє РБК Україна.

Як наочну ілюстрацію він продемонстрував два набори ліків, куплених ним в одній і тій же аптеці за однаковим переліком і з ідентичними діючими речовинами в основі.

"Я знав, що різниця в ціні відчутна, але я не припускав, що настільки. За вітчизняний набір я заплатив 416 гривень, за імпортний - 2532 гривень. Суми в чеках відрізняються майже в 6 разів! Як український споживач може заощадити? Елементарно - потрібно запитати у лікаря або провізора, яка в препараті діюча речовина, і купувати українське", - зазначив Загорій.

Гліб Загорій вважає, що українцям навмисно продовжують нав'язувати стереотип, що все імпортне якісне, а вітчизняне - ні. Це призвело до того, що понад 50% українців вважають ліки недоступними за ціною. Він підкреслив, що це питання довіри і проблема комунікацій, хоча українські виробники можуть дати фору багатьом зарубіжним конкурентам. Говорячи про перспективи української економіки, Загорій зазначив, що успіх України в цілому полягає у розвитку власного виробництва і реалізації принципів економічного патріотизму, а іноді економічного егоїзму. "Український ВВП балансує на межі нульової осі. І це зрозуміло - війна, криза, девальвація гривні, скорочення іноземних інвестицій - все це тягне нас в негативну зону.

Рятувальними колами, які не дають нам зануритися на дно, є, у першу чергу галузі, які показують високу додану вартістю, кілька фаз переробки на території країни і забезпечують зайнятість висококваліфікованого персоналу. Такі, як аграрний сектор і фармацевтика. Більше того, саме ці галузі будуть тягнути нас на поверхню і в найближчому майбутньому. Сільське господарство і фармацевтика залишатимуться головними драйверами української економіки. В період з 2020 по 2030 р. р. аграрний сектор дасть приріст на 30%. Фармацевтика - на 5-7%. Я не знаю інших галузей, хіба що, крім IT, які демонструють таку позитивну динаміку", - зазначив він. За його словами, загальний економічний ріст був би більш стрімким, якби державна політика України будувалася за принципом, насамперед, захисту вітчизняного ринку від неякісних товарів. Українські виробники, що входять в лідерські галузі, готові до конкуренції, як внутрішньої так і зовнішньої. І вони вже демонструють якість своєї продукції.

"Держава просто зобов'язана бути в цьому зацікавлен а, адже ми працюємо разом на одну і ту ж країну - Україну. Парадоксально, але українські фармацевти платять податків більше, ніж стягується податків і зборів з імпорту - 2,2 млрд. грн проти 1,5, хоча імпорту продається більше. Важливо, що український ринок не перетворився в "зливну яму" для неякісного продукту. Захист власного ринку і "зелене світло" для українських лідерських галузей, дасть новий поштовх до розвитку вітчизняного виробництва і призведе до зростання сплачених податків", - підкреслив він.

19-20 вересня в Києві проходить WCFDavos Kyiv - щорічний форум, що об'єднує провідних фахівців основних сфер впливу на розвиток комунікацій: представників державних органів, топ-менеджерів і власників бізнесу, представників ЗМІ, громадських організацій, волонтерів і фахівців у сфері зв'язків з громадськістю. Тема цьогорічного форуму: "Стратегія "Win-win" як альтернатива конфліктів у бізнесі, політиці та суспільстві".


Источник: https://censor.net.ua/ua/n407012
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору