EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  9242  67

 "Будемо робити аналіз хімічного складу, щоб зрозуміти, що кладуть в українські дороги", - Гройсман

Уряд до кінця року затвердить стратегію розвитку українських доріг і акумулює близько 35-40 млрд грн на наступний рік на їх будівництво в Україні.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час огляду стану виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування Черкаської, Кіровоградської та Полтавської областей у вівторок.

"Стратегія розвитку українських доріг, яка буде затверджена до кінця року - це перша позиція. Друга позиція - це консолідація ресурсів. Це буде близько 35-40 млрд на наступний рік, - заявив Гройсман. - Дороги в Україні будемо будувати, і ніхто нас не зупинить".

"Нам потрібно консолідувати цей ресурс [на реконструкцію та будівництво доріг] і нам потрібно перестати будувати дороги в нікуди. Має бути дорога з пункту А в пункту Б. Ми маємо розуміти, куди вона веде ця дорога, навіщо вона будується, а не так, що один якийсь відрізок зробили, а під'їзд до цього відрізку розбитий і після цього відрізку розбитий. Немає жодної логіки. Ми будемо від початку до кінця будувати дороги, якими люди будуть нормально пересуватися, - зауважив Прем'єр-міністр. - Цього року такий підхід вже започатковано".

Він зазначив, що цей рік став початком масштабної реконструкції і будівництва доріг в Україні. Так, у різних областях у критичних точках тривають роботи.

Читайте також: Від сьогодні в Києві розпочнуть ремонт шляхопроводу на Одеській площі. Схема

Цього року Уряд виділив на дорожні роботи 19 млрд грн, із них 8,7 млрд - в роботі, повідомив Прем'єр-міністр. При цьому обсяг коштів, виділених на реконструкцію і ремонти доріг, зріс у рази. Володимир Гройсман навів приклад Кіровоградської області, якій цього року було виділено 225 млн грн на реконструкцію доріг, тоді як торік не було здійснено жодних видатків.

Нині на 99% завершено поточний ремонт доріг, пломбування ямковості, повідомив Голова Уряду.

Говорячи про плани на наступний рік, Володимир Гройсман зауважив, що Уряд планує виділити на реконструкцію та будівництво доріг близько 35-40 млрд грн. З 2017 року заплановане створення Дорожнього фонду, що передбачатиме децентралізацію доріг: частина ресурсу - на місця, центральні дороги - в державному центральному управлінні. Близько 14 млрд грн надходжень до Дорожнього фонду - від акцизного збору, зазначив Прем'єр-міністр.

"Фактично, ця система буде працювати. Ми її маємо запустити з 1 січня 2017 року. Ця є підвищення відповідальності, прозорості і більш якісного управління дорогами", - зазначив він.

Окремо Володимир Гройсман поставив питання про якість дорожніх робіт. Відремонтовані, збудовані дороги в Україні мають відповідати міжнародним стандартам, наголосив він.

Також читайте: Мінінфраструктури закупить 70 мобільних вагових комплексів для перевірки вантажних перевізників, - Гройсман

Прем'єр-міністр зауважив, що "Укравтодор" здійснює фіксацію та контроль якості виконання робіт.

"Ми не будемо платити за низьку якість, щоб приписували обсяги і все інше. Будемо робити аналіз хімічного складу, щоб зрозуміти, що кладуть в українські дороги. Ми платимо повноцінну ціну - ми хочемо нормальну якість", - підкреслив Гройсман.

Прем'єр-міністр також закликав громадськість контролювати якість виконання робіт на дорогах, використання технологій, а також ефективність використання виділених коштів та здійснення закупівель.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n406958
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору