EN|RU|UK
 Економіка
  3667  22

 Пропозиція Мінфіну підвищити адвалорну ставку на сигарети лобіює інтереси одного з виробників, - експерт

Кроки Мінфіну в сторону підвищення адвалорної ставки видаються лобіюванням інтересів одного виробника на шкоду іншим, і, практично, на шкоду державному бюджету.

Про це в коментарі "Деловой столице" заявив професор, доктор економічних наук, завідувач кафедри менеджменту та адміністрування Національного університету харчових технологій Михайло Міненко, пише Деловая столица.

"У разі підвищення адвалорної складової ціновий розрив між дорогими і дешевими сигаретами стає ще більш значним. Адже виробник дешевих тютюнових виробів не платить адвалорний акциз. А виробнику дорогих сигарет доведеться платити ще більше", - пояснює експерт і зазначає, що споживач дорогих сигарет вже сьогодні платить на 20% більше акцизного податку (або понад 2,2 грн з кожної пачки сигарет), ніж споживач дешевших сигарет.

На його думку, істотна різниця в ціні буде стимулювати курців переходити на споживання більш дешевих продуктів, тобто сигарет певного виробника.

"Таким чином, виробники цигарок і дешевих сигарет без фільтра (значно більш небезпечних для здоров'я), що займають 80% ринку і генерують у сукупності лише 10% (!) акцизного податку, виявляються в безсумнівному виграші від підняття адвалорної ставки. Ще трохи і їхні конкуренти - виробники дорогих сигарет (які генеруюють інші 90% тютюнового акцизу!) будуть взагалі витіснені з ринку", - вважає експерт.

За його словами, від таких дій програє і державний бюджет.

Експерт також зазначає, що адвалор не мотивує виробника підвищувати ціни на тютюнові вироби, тобто сигарети залишаються найбільш доступним "задоволенням", в той час, як всі інші товари суттєво дорожчають. "До того ж, величезна різниця між ціною тютюнових виробів у Європі і в Україні стимулює контрабанду, - стверджує Міненко.

Крім того, на його думку, підвищення адвалору ніяк не наближає Україну до виконання вимог Директиви ЄС щодо мінімальної ставки акцизного податку - 90 євро за тисячу сигарет.

"Для цього потрібно, в першу чергу, рівномірно підвищувати ціни на всі сигарети і, одночасно, підвищувати мінімальне акцизне зобов'язання і специфічний компонент", - вважає Міненко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n406806
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору