EN|RU|UK
 Економіка, За кордоном
  6915  79

 Реальні доходи росіян у серпні зменшилися на 8,3%: це найгірший показник за сім років, - Росстат

Темпи падіння реальних доходів росіян досягли семирічного максимуму - в серпні 2016 року реальні доходи росіян скоротилися на 8,3%. Останнього разу швидше доходи зменшувалися в грудні 2008 року. Експерти вважають, що поліпшення ситуації чекати варто в найкращому випадку через рік.

Реальні наявні доходи росіян (гроші, які залишаються у людини після сплати всіх обов'язкових платежів) у серпні 2016 року порівняно з тим самим місяцем попереднього року скоротилися відразу на 8,3%, свідчать матеріали Росстату. Це найгірший показник за сім років (у серпні 2009 року зниження доходів населення оцінювали у 8,2%.), передає Цензор.НЕТ із посиланням на Газета.ру.

При цьому темпи скорочення реальних доходів і далі прискорюються (у червні спад оцінювали в 4,8%, у липні - в 7,3%).

Безперервне зниження доходів росіян триває вже 22 місяці.

Останнього разу реальні доходи зростали в жовтні 2014 року.

Також читайте: Негативне виборче середовище, жорсткий контроль ЗМІ і тиск на громадянське суспільство, - Держдеп США про вибори в Держдуму РФ

"Різке зниження рівня доходів населення безпосередньо пов'язане з фінансовою кризою в країні, - вважає директор Незалежного інституту соціальної політики Тетяна Малєва. - Чи буде поліпшення найближчим часом - залежить від макроекономічної програми, яку зараз ще не сформовано", - додала вона.

При цьому темпи зростання середньої по країні номінальної зарплати сповільнилися з липневих 7,8% (у річному обчисленні) до 5,8%. Середня по країні зарплата в серпні 2016 року становила приблизно 34 тис. руб., що на 5% менше, ніж було в липні.

У номінальному вираженні доходи середнього росіянина в серпні 2016 року в річному обчисленні скоротилися на 1,1%, що приблизно дорівнює 30,9 тис. руб., про що повідомлено в доповіді Росстату.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Низькі доходи і нестача грошей ускладнюють сімейне життя 60% росіян, - опитування

"Я вважаю, що причиною цього є кілька факторів. По-перше, триває інфляція без зростання номінальних доходів і певне ослаблення рубля. По-друге, восени не індексувалися пенсійні виплати, що призвело до значного зниження доходів росіян", - зазначив Володимир Тихомиров, головний економіст БКС.

Росіяни вимушено витрачають на харчування вже понад половину своєї зарплати, що свідчить про зростання бідності, вважають експерти. У найближчі два-три квартали ситуація не покращиться - для цього необхідно знизити інфляцію.

"Ситуація із споживчим попитом досі напружена. У першому півріччі рубль зміцнювався, зараз же такої тенденції немає. Понад те, раніше доходи рухалися за рахунок підвищення в держсекторі, однак протягом останніх двох років уряд каже, що у нас немає ресурсів навіть для індексації" , - додав Тихомиров.

Читайте також: "Ми тільки за останні три роки втратили 6,8 млн робочих місць", - бізнес-омбудсмен РФ Тітов

Зниження рівня реальних доходів означає, що населення продовжує бідніти. За загальною методикою визначення меж бідності, виходячи з частки витрат на харчі, критичною вважають позначку 50%, каже професор департаменту прикладної економіки ВШЕ Наталія Тихонова. У червні цей показник у РФ досяг 54% супроти 50% у травні, свідчать результати дослідження холдингу "Ромир".

Наприкінці липня цього року Вища школа економіки оприлюднила дані чергового дослідження рівня життя населення Росії, в якому частку громадян, у яких грошей не вистачає на покупку одягу або навіть продуктів харчування, оцінювали в 41,4%. При цьому, згідно з офіційним прогнозом Мінекономрозвитку, реальні доходи росіян до кінця року знизяться ще на 2,8%.

Позитивної динаміки найближчим часом чекати не варто, вважають експерти.

"Поступовий вихід із цієї кризи буде через рік-півтора. Для поліпшення ситуації необхідне відновлення активності за рахунок кредитування і зниження процентних ставок, а також залучення інвестицій", - упевнений Тихомиров.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n406777
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору