EN|RU|UK
 Події
  9037  38

 В окупованій Ялті вченого звільнили з роботи за відмову від паспорта РФ, - правозахисники

Молодого вченого з Ялти, кандидата біологічних наук Гурія Корнільєва 8 серпня 2016 року звільнили з роботи. Учений заявив, що звільнення пов'язане з його відмовою від російського громадянства.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це Кримській правозахисній групі повідомив сам кримчанин.

Корнільєв розповів, що він не згоден з діями РФ стосовно Криму і в березні 2014 року написав відмову від отримання російського паспорта. Керівництво Нікітського ботанічного саду кілька разів попереджало вченого, що йому необхідно відкликати свою відмову і через 2 роки його звільнили з роботи. КПГ має у своєму розпорядженні копію трудової книжки Корнільєва. (Копія трудової)

Там зазначено, що кримчанин звільнений у зв'язку зі скороченням штатів. Для цього керівництво Ботанічного саду скоротило посаду наукового співробітника, яку раніше обіймав Корнільєв.

"Після 18 березня, коли Держдумою була нібито узаконена вся ця ситуація з Кримом, я вирішив - будь-що-будь відмовитися від російського паспорта, щоб не давати Путіну навіть формального приводу захищати мене, як російськомовного громадянина", - розповів Корнільєв.

На думку вченого, владою було зробило все, щоб якомога менше кримчан змогли пройти бюрократичну процедуру та відмовитися від російського громадянства.
"Ще одним стримувальним фактором було те, що навіть якщо ви подали заяву про відмову, тобто встигли в місячний термін, то потрібно було надати чинний закордонний паспорт громадянина України, куди б ставилася печатка про те, що ви отримали посвідку на проживання. Зрозуміло, що далеко не у всіх кримчан був на той момент чинний закордонний паспорт, мені довелося їхати в травні до Києва, щоб отримати новий.

Тим, у кого не було закордонного паспорта, штамп про отримання посвідки на проживання в РФ пропонували поставити в чинний український паспорт, тим самим його зіпсувавши. Ще однією складністю для тих, хто відмовляється від громадянства, була необхідність перекладу документів на російську мову у нотаріуса. У заяві про відмову обов'язковою була фраза про те, що заявник ознайомлений із правовими наслідками прийнятого рішення. При цьому ці правові наслідки роз'яснені були. Інформація поширювалася на рівні чуток. Я вирішив, що звільнять мене, не звільнять, та скільки можна вже боятися", - розповів Корнільєв.

Після того, як на роботі дізналися, що у Корнільєва немає російського паспорта, йому кілька разів пропонували відкликати заяву про відмову від російського громадянства:

"Попередньо зі мною Ярош А.М (куратор групи молодих вчених. - Ред.) провів бесіду, сказавши, що оскільки я, добровільно відмовившись від отримання російського паспорта," продемонстрував антиросійську позицію", то не маю "морального права" працювати "на російському підприємстві", а повинен їхати "в Україну". Така ж бесіда була проведена і з іншим звільненим співробітником, який також відмовився від отримання російського паспорта", - розповів кримчанин.
Директор Нікітського ботанічного саду послався на те, що він нібито має доводити письмово своєму вищому начальству, чому на підприємстві тримають іноземного громадянина.

Гурій Корнільєв повідомив Кримськійправозахисній групі, що звільнили не тільки його. Разом з ним за проукраїнську позицію були звільнені ще двоє співробітників Нікітського ботанічного саду:

"Буквально взимку цього року мене і моїх співробітників ознайомили з наказом. Мене і ще одного мого колегу, що не має російського громадянства, звільнили за скороченням штатів, ще одного співробітника позбавили керівної посади в Ботанічному саду в зв'язку з його проукраїнською позицією, і він звільнився за власним бажанням", - розповів ялтинець.

Зараз Гурій Корнільєв намагається знайти роботу, але поки безрезультатно. Він передбачає, що в інші організації його не беруть, після того, як дізнаються від керівництва ботанічного саду про справжню причину його звільнення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n406769
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору