EN|RU|UK
 Економіка
  2211  22

 Оптимізація тарифів - це робота менеджменту НАК "Нафтогаз" і "Укргазвидобування", - Кононенко

Народні депутати проголосували закон "Про ринок газу", але НАК "Нафтогаз" є монополістом з купівлі газу для України.

Про це сьогодні в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" заявив перший заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко, повідомляє РБК Україна.

"На сьогодні жоден незалежний оператор не може працювати на ринку газу України. Ми жодного не пустили. Чому? Дуже просто: закон проголосований і теоретично на ринку України кожен може торгувати газом, але монополія на транспорт газу залишається у "Нафтогаза". Незалежні оператори хотіли прийти на ринок, але технічної можливості не мають, на жаль", - зазначив парламентарій.

За словами народного депутата, так само впливає на формування тарифів і державна компанія "Укргазвидобування". Згідно з інформацією Кононенка, "Укргазвидобування" збирається протягом 4 років направити 6,8 млрд доларів на гідророзриви і на відновлення старих свердловин. Кононенко вважає, що державні кошти не раціонально направляти в такому напрямку.

"Укргазвидобування" за рахунок збільшення коштів (зростання ціни на газ) повинна заплатити податок на прибуток, повинна віддати 75% дивідендів до бюджету, а в бюджеті - у нас є куди витрачати ці кошти. Нам потрібні додаткові кошти на армію і в зв'язку зі збільшенням тарифів - кошти на субсидії для того, щоб малозабезпечені верстви населення не відчували підвищення тарифів", - заявив він.

На думку заступника голови фракції БПП, розвиток газової галузі в Україні потрібно здійснювати за рахунок приватних інвестицій. Відкривати ринок для іноземного капіталу, відкривати його не теоретичні на папері, а фактично - для того, щоб створювати рівні умови конкуренції для всіх форм власності та для залучення іноземних інвесторів, вважає політик.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n406702
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору