EN|RU|UK
 Політика України
  38509  111

 У 2017 році зарплата вчителів може зрости на третину, - Гриневич

Всі педагогічні працівники, які зараз перебувають між 8 і 12 розрядом, повинні піднятися вгору у тарифній сітці на 2 розряди. Разом із загальним підвищенням зарплати бюджетників це дозволить збільшити зарплату вчителям на третину.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час спілкування з педагогами Львівщини на тему "Концепція Нової української школи: чому і як потрібно міняти шкільну освіту в Україні" в рамках Форуму видавців у Львові.

"На 2017 рік ми просуваємо вчителя в тарифній сітці. Я вважаю абсолютною несправедливістю, що вчитель вищої категорії оплачується по 12-му тарифному розряду, а молодий викладач вищої школи, за всієї поваги, - по 15-му. Цей розрив має бути подолано", - зазначила Лілія Гриневич.

Просування вгору на 2 розряди за тарифною сіткою дасть можливість підвищити зарплату педагогічним працівникам від 500 до 800 грн. Додатково відбуватиметься підвищення заробітної плати для всіх бюджетників через підвищення мінімальної заробітної зарплати. Таким чином, з урахуванням всіх факторів, зарплата вчителям наступного року підвищиться приблизно на третину.

Також читайте: "У тій школі, яка є сьогодні, я б ніколи не тримала дитину 12-й рік", - Гриневич

Міністр освіти і науки України також зазначила, що змін лише зарплати недостатньо, про що свідчить досвід різних країн світу. Наприклад, у Польщі були спроби підняти заробітну плату вчителям. Зараз експерти, що аналізували результати реформ, зазначають, якщо водночас з підняттям зарплати не буде змін у системі кваліфікації і вимог до вчителя, то тоді збільшення оплати праці жодним чином не відобразяться на якості освіти в школі.

"Моя позиція така: ми маємо піднімати заробітну плату вчителям, але маємо міняти й систему підвищення кваліфікації, про що йдеться в законі "Про освіту". Ми повинні більше мотивувати кращих, бо вони мають стати агентами змін - тут йдеться про добровільну сертифікацію вчителів. Ми маємо ставити нові вимоги до методик викладання - тоді це буде процес, що відобразиться на результативності і якості навчання дітей", - наголосила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, що з 17 по 18 вересня Лілія Гриневич перебуває з робочим візитом у Львові. В його рамках вона також відвідала заходи, присвячені освіті на Форумі видавців, та відкрите обговорення на тему: «Нова книга для сходу України».
Источник: https://censor.net.ua/ua/n406649
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору