EN|RU|UK
 Політика України
  2517  19
Матеріали за темою:

 Адвокат екс-міністра Богатирьової: "Рішення про припинення слідства ухвалювалося 24 вересня минулого року. І ніяких слідчих дій відтоді не проводиться"

Термін, відведений законодавством на проведення слідчих дій щодо екс-міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової, закінчився.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив адвокат Богатирьової Дмитро Бєляєв в інтерв'ю "Українським новинам".

"Максимальний термін кримінального провадження - рік. Стосовно особи більш ніж рік не можна проводити слідчі дії. У 2015 році прокуратура звертається за дозволом до суду для проведення спеціального розслідування щодо Раїси Богатирьової, яке відкриває шлях для так званого заочного суду. Печерський райсуд у липні 2015-го дав дозвіл на проведення спецрозслідування. З того моменту слідство могло передати справу до суду для вирішення по суті - винен чи ні. Але слідчий і прокурор розуміли, що у них немає належних доказів. Тому вони вирішили просто затягувати справу", - сказав він.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": "Секта Богатирьової повертається" і "Правда очі коле", - активісти протестували під судом, де розглядається справа за позовом команди Богатирьової до Центру протидії корупції. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Бєляєв вважає, що для припинення терміну слідства за наявності рішення суду про спецрозслідування Генпрокуратура могла лише направити яке-небудь міжнародно-правове доручення. "Вони направили доручення до Генеральної прокуратури Росії і в Генеральну прокуратуру Республіки Куба ... Ми намагаємося зрозуміти, як пов'язана Куба і Росія з угодою, яка вчинена в Україні. Але з Генпрокуратури Куби вже рік немає відповіді. А російська сторона їм відмовила. Цю відповідь слідство всіляко приховує від захисту і громадськості", - зазначив адвокат.

На його думку, направивши у вересні 2015-го ці доручення, Генпрокуратура на формальних підставах призупинила термін слідства, яке до цього дня практично не відновлено. "Рішення про припинення слідства ухвалювалося 24 вересня минулого року. І ніяких слідчих дій відтоді не проводиться", - заявив Бєляєв.

Крім того, він додав: "Листом від 12 серпня 2016 року комісія з контролю за файлами Інтерполу інформувала про прийняття остаточного рішення генерального секретаріату Інтерполу про відмову в проведенні розшукових заходів щодо Богатирьової. Всі країни-учасниці повідомлені, що ніякі розшукові заходи щодо неї не здійснюються". "Є призупинені "червоні повідомлення". А ось остаточних рішень немає. Офіційно Україна визнала факт рішення секретаріату Інтерполу в Ліоні про відмову в проведенні розшукових заходів щодо Богатирьової Раїси Василівни. У мене на руках є відповідь Українського бюро Інтерполу, яка документально підтверджує цей факт", - сказав адвокат.

Нагадаємо, в березні в офіційному журналі Євросоюзу було опубліковано рішення про продовження санкцій проти екс-президента України Віктора Януковича та колишніх державних посадовців з його оточення. Всього в списку санкцій 16 осіб. При цьому з нього була виключена колишній міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n406612
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору