EN|RU|UK
 Політика України
  38490  162

 РФ відмовляється говорити про легітимність "приєднання" Криму в суді ООН, - Зеркаль

Україна неодноразово пропонувала Росії в Міжнародному суді ООН розглянути питання легітимності "приєднання" Криму до РФ.

Як передає Цензор.НЕТ, про це заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль розповіла в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

"Україна вже неодноразово пропонувала російській стороні в рамках Міжнародного суду ООН розглянути питання легітимності приєднання Криму до Російської Федерації. "Чомусь вона відмовлялася", - сказала вона.

Зеркаль також знову підкреслила, що арбітраж - це не територіальний спір. Україна хоче, щоб арбітраж підтвердив українські права прибережної держави; щоб арбітраж зобов'язав РФ припинити міжнародно-протиправні дії в морських акваторіях, що порушують наші права, і дати Україні належні гарантії того, що це більше не повториться; щоб Росія компенсувала нашій країні всі збитки, пов'язані з незаконною діяльністю.

Читайте також: У Росії немає перспектив у позові щодо шельфу окупованого Криму: на нас працює рішення у справі "Україна-Румунія" про делімітацію Чорного моря, - МЗС

За її словами, Україна зарезервувала за собою право розширювати претензії в будь-який момент. Так, у позові Філіппін до Китаю, в якому Маніла оскаржувала китайські домагання на економічне використання понад 80% акваторії Південно-Китайського моря, філіппінська сторона постійно розширювала свої позовні вимоги.

Унаслідок було подано близько 15 позовних вимог при початкових семи-дев'яти.

"Крім того, в будь-який момент ми можемо попросити арбітраж застосувати тимчасові заходи або винести тимчасові рішення. Вони, наприклад, можуть бути пов'язані з вимогою звільнити Одеське і Безіменне газові родовища від російської присутності і передати їх Україні як державі, якій належать ці родовища і бурові установки, які працюють там", - повідомила Зеркаль.


Читайте також на "Цензор.НЕТ": Будівництво Керченського моста негативно впливає на екологію Чорного моря, - заступник глави МЗС Зеркаль

Источник: https://censor.net.ua/ua/n406494
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору