EN|RU|UK
 Політика України
  15796  53

 "Наскільки мені відомо, хочуть піти й інші делегації. Вони не приймуть повернення представників РФ у ПАРЄ", - Ар'єв про відновлення права голосу Росії в Асамблеї

Призупинити свою роботу в Парламентській асамблеї Ради Європи, крім України, можуть делегати від інших держав-членів організації, якщо представників РФ відновлять у правах за принципом "широко заплющених очей".

Про це заявив нардеп (БПП), глава делегації Верховної Ради в ПАРЄ Володимир Ар'єв, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Не можу розписуватися за інших. Але, наскільки мені відомо, хочуть піти й інші делегації. Вони не приймуть повернення представників РФ у ПАРЄ за принципом "широко заплющених очей", - сказав В.Ар'єв.

Глава української делегації наголосив, що голова ПАРЄ Педро Аграмунт хоче, щоб всі 47 делегацій Ради Європи працювали в сесійній залі, в тому числі і Україна, і Росія. "Але, очевидно, що так не буде," - сказав він.

В.Ар'єв заявив, що українська сторона наполягатиме на збереженні обмежень для російської делегації, які існували раніше, до виконання вимог Ради Європи.
"Також ми будемо наполягати на тому, щоб не приймати делегатів з Державної Думи і Ради Федерації, які будуть обрані голосами окупованої території", - сказав український парламентарій.

Ар'єв зазначив, що позиція делегатів ПАРЄ в основному визначається аргументацією того чи іншого рішення: "Зовсім трохи там (у ПАРЄ. - Ред.) жорстко проросійських, але також трохи і жорстко проукраїнських. Позиція делегацій багато в чому залежить від позиції правлячої партії, уряду, міністерства закордонних справ. Але також багато в чому на їхню позицію впливає і аргументація колег-делегатів у безпосередніх бесідах".

Пояснюючи прагнення певних сил у ПАРЄ повернути російську делегацію нардеп заявив: "Ми бачимо, що проти нас діє горезвісна "ікряна дипломатія". Ми так діяти не будемо. Якщо ми організовуємо прийом, то він буде скромний, виставка буде просто цікава. Ми поширюємо свою інформацію про Україну легальними способами, які прийняті в Раді Європи. Ми не будемо нікого підкуповувати. Діяти методами Росії. Частина делегатів вважає, що це допоможе їх країні домовлятися з Росією щодо ситуації з Сирією. Деякі вважають, що потрібен "діалог, мир, горілка". Деякі щиро так вважають, деякі ж цим прикриваються. Хтось має економічні інтереси своєї країни, особливо якщо країна невелика".

Раніше глава МЗС Павло Клімкін заявив: "Якщо російську делегацію відновлять у праві голосу, ми відмовимося брати участь у роботі ПАРЄ".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n406358
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору