EN|RU|UK
 Політика України
  1438  4

 Поки Росія порушуватиме міжнародне право, неможливо повернутися до співпраці з нею, - заступник генсека НАТО Ілдем на зустрічі з Турчиновим

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов зустрівся з заступником Генерального секретаря НАТО Таджаном Ілдемом.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили безпекову ситуацію в Україні та поглиблення співпраці між Україною та НАТО, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі РНБО.

турчинов

турчинов

турчинов

За словами О.Турчинова, незважаючи на заявлені домовленості про припинення вогню, "протягом доби наші позиції було обстріляно 30 разів, у тому числі, із застосуванням забороненої зброї". "Відбувається концентрація військ Російської Федерації як на окупованих територіях Криму та Донбасу, так і біля кордонів з Україною", - зазначив він.

Також О.Турчинов наголосив на необхідності продовження санкцій проти держави-агресора. "Питання продовження санкцій - це те, що примушує економіку Росії обмежувати видатки на зброю, це захист, у першу чергу, не тільки України, але й Європи", - наголосив О.Турчинов, додавши, що саме тому в продовженні санкцій повинні бути зацікавлені країни-члени Альянсу, які розуміють небезпеку, яка виходить із Росії.

Читайте також: Росія робить усе, щоб залишити Донбас точкою дестабілізації України та Європи, - Турчинов

Своєю чергою, Т. Ілдем наголосив, що агресія РФ проти України та перегляд російським керівництвом засадничих принципів безпеки - "це те, проти чого категорично виступає НАТО".

"Поки Росія продовжуватиме порушувати міжнародне право, неможливо повернутись до співпраці з нею на попередньому рівні", - наголосив він.

Також сторони приділили увагу питанню реформування сектору безпеки і оборони України. У цьому контексті Секретар РНБО України наголосив, що наша країна "доклала багато зусиль до реформування сектору безпеки і оборони, і багато в чому ми завдячуємо саме експертам Альянсу". "Нам, звичайно, потрібно багато зробити, але ми чітко розуміємо шлях, який нам потрібно пройти", - сказав він, додавши, що Євроатлантична інтеграція - один з головних пріоритетів України.

Під час зустрічі було обговорено питання співпраці України з НАТО у відновленні балансу сил у Чорному морі, який був значно порушений після окупації Криму. О.Турчинов і Т.Ілдем також наголосили на важливості активізації співпраці в питаннях стратегічних комунікацій Україна-НАТО як однієї з систем протидії гібридній війні, що розв'язана Росією.

Заступник Генерального секретаря НАТО наголосив, що в Альянсі віддають належне зусиллям України у реформуванні сектору безпеки і оборони, і "готові і надалі допомагати Україні на цьому шляху". "Ми розуміємо, що сильна незалежна Україна суттєво посилить безпеку і потенціал всієї Європи", - підсумував Т. Ілдем.Источник: https://censor.net.ua/ua/n406353
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору