EN|RU|UK
 Політика України
  4988  88

 Ми маємо зробити висновки з досвіду, який нам дав Будапештський меморандум: необхідні двосторонні угоди з нашими союзниками у сфері безпеки, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко вважає за необхідне укладення двосторонніх угод із країнами-гарантами, підписантами Будапештського меморандуму - для гарантування безпеки України.

Про це він заявив, виступаючи на 13-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) в п'ятницю в Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми повинні зробити висновки з досвіду, який нам дав Будапештський меморандум, його дотримання. Нам необхідні двосторонні угоди з нашими союзниками, щоб гарантувати безпеку України", - розповів Порошенко.

Також читайте: Ми не будемо торгуватися Кримом за хороше рішення щодо Донбасу, - Порошенко

Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) - міждержавний документ, який гарантує дотримання положень Прикінцевого акта ОБСЄ, Статуту ООН та ДНЯЗ щодо України як до держави-учасниці Договору, що не володіє ядерною зброєю. Підписано 5 грудня 1994 року лідерами України, США, Росії та Великобританії.


Франція і Китай - два інших учасники ДНЯЗ, котрі володіли на момент підписання Будапештського меморандуму ядерною зброєю, надали аналогічні гарантії, зробивши відповідні заяви, але не поставили свої підписи під цим документом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n406293
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору