EN|RU|UK
 Політика України
  13962  61

 Місцеві пожежні команди, добровольці-вогнеборці і ліквідація пожежної інспекції: Аваков презентував реформу ДСНС. ВIДЕО

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков презентував концепцію реформування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу МВС.


Частина пожежних депо та пожежної техніки ДСНС буде передана територіальним громадам для організації власної пожежної охорони, а пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС районного рівня будуть підсиленні, склад чергових караулів буде доукомплектований до нормативної чисельності.

Аваков повідомив, що трансформація системи пожежної охорони стартує зі створення додаткових місцевих пожежних команд (МПК) у новостворених територіальних громадах. Це робитиметься з метою забезпечення прибуття пожежних команд до будь-якого місця пожежі в межах 20 хвилин (сільська місцевість).

Також читайте: "15 вересня я оголошую про реформу пожежно-рятувальної служби", - Аваков

"Місцеві пожежні команди функціонуватимуть з мінімальною кількістю необхідного персоналу, проте на пожежах посилюватимуться силами добровольців-вогнеборців. До місцевих пожежних команд зможуть увійти як чоловіки, так і жінки. Єдині вимоги - вік (18-60 років) та відсутність медичних протипоказань до фізичної роботи", - сказав Арсен Аваков.

За словами міністра, добровольці проходитимуть відбір та спеціальну первинну підготовку з постійним підвищенням кваліфікації. При цьому добровольці залучатимуться лише за потреби, тому можуть мати основне місце роботи.

"Заробітну плату вони не отримуватимуть, але матимуть низку пільг та соціальних гарантій від держави й органів місцевого самоврядування", - повідомив Аваков.

Читайте також: Відкриття нових сервісних центрів МВС, ліквідація пожежної інспекції та видача електронних паспортів, - Аваков про заплановані до кінця року реформи


Така система роботи практикується у низці країн світу. У США 72% пожежників - добровольці, які гасять пожежі безкоштовно, вважаючи, що таким чином допомагають своєму місту або селищу. У Швеції добровольці складають 80% пожежної охорони країни.

Як повідомив очільник МВС, робота над створенням МПК та підготовка до набору добровольців уже розпочалась у шести пілотних областях - Донецькій, Дніпропетровській, Київській, Вінницькій, Тернопільській та Львівській.

Реформа пожежного нагляду почнеться з ліквідації Пожежної інспекції у тому вигляді, в якому вона існує зараз, і створення сучасної системи запобігання надзвичайним ситуаціям та профілактики пожеж, а суб'єкти малого й середнього ступенів ризику отримають альтернативу плановим перевіркам - добровільне страхування.Источник: https://censor.net.ua/ua/n406175
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору