EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  13910  18

 Майбутні вибори у Держдуму РФ є юридичною зброєю самознищення, - Кулеба

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба розіслав послам країн-членів РЄ лист у зв'язку з виборами у Держдуму Російської Федерації на території окупованого Криму.

Як передає Цензор.НЕТ, текст листа опубліковано на сторінці українського представництва при Раді Європи у Фейсбук.

"Рада Європи є організацією, що стоїть на захисті верховенства права. Вибори в окупованому Криму не мають нічого спільного з цим принципом. Ці вибори порушують основоположні норми і принципи міжнародного права, відповідні рішення Організації Об'єднаних Націй та Ради Європи, а також чинне законодавство України. ... З правової точки зору майбутні вибори є юридичною зброєю самознищення. Дозвольте мені висловитися суто юридично: російський парламент складається з 450 членів. Закон говорить, що одна половина парламенту обиратиметься відповідно до мажоритарної системи голосування і люди будуть віддавати свої голоси за конкретних кандидатів. Це дозволить легко ідентифікувати обраних у Криму членів парламенту і забезпечити їх невизнання - їх буде четверо", - зауважив Кулеба.

Він нагадав, що іншу половину депутатів обиратимуть за пропорційною системою.

Читайте також: "Ми не визнаємо і не будемо визнавати анексію Криму", - глави МЗС Німеччини та Франції про легітимність виборів у Держдуму на окупованому РФ півострові

"Оскільки виборці в окупованому Криму голосуватимуть за партії, а не конкретних осіб, буде неможливо ідентифікувати депутатів, що обираються на півострові. Таким чином, 225 депутатів, тобто ціла половина парламенту, буде делегітимізована. Додайте 4 депутатів від першої половини до 225 з другої половини і ви отримаєте 229 депутатів - нелегітимну більшість, достатню для ухвалення нелегітимних рішень Думи", - написав Кулеба.

Дипломат зазначив, що Україна закликає російську владу уникнути "правової пастки" і відмовитися від ідеї проведення виборів у окупованому Криму.

"Ми закликаємо Раду Європи та її держави-члени у разі проведення виборів в окупованому Криму утримуватися від визнання результатів виборів у Думу, а також від визнання будь-якої російської делегації в парламентських асамблеях, до складу якої увійдуть "обрані" в Криму депутати", - написав Кулеба у зверненні до колег.

Постійне представництво України при Раді Європи зазначило, що у дипломатії бувають моменти, коли потрібно писати саме такі листи.

Також читайте: Комедійний підхід до припинення вогню на Донбасі потрібно припинити, - Клімкін
Источник: https://censor.net.ua/ua/n406055
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору