EN|RU|UK
 Політика України
  9747  34

 Забезпечення явки призовників до військкоматів не є службовим обов'язком працівників Нацполіції, - Аваков

Глава МВС Арсен Аваков попросив главу Нацполіції Хатію Деканоідзе не залучати працівників поліції до примусової доставки строковиків до військкоматів, оскільки це є порушенням конституційних прав і свобод громадян. Поліцейські можуть брати участь у розшуку і примусовій доставці призовників до військкоматів лише за наявності кримінального провадження за фактом ухилення від призову на строкову службу.

Про це йдеться в службовому листі Авакова на ім'я Деканоідзе, який є в розпорядженні редакції Цензор.НЕТ.

Зокрема, міністр зазначає, що в ЗМІ у зв'язку з побоюваннями щодо невиконання плану із забезпечення осіннього призову в ЗСУ звучать заклики посадових осіб залучити Нацполіцію до забезпечення примусового приводу призовників до військових комісаріатів. Аваков наголошує, що поліція може залучатися до примусового приводу строковиків "лише в рамках кримінального провадження за фактами ухилення від призову на строкову військову службу".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Черговий призов на строкову службу заплановано в жовтні-листопаді, - Генштаб ЗСУ

"Безпідставне залучення працівників Національної поліції до виконання плану мобілізації, безумовно, призведе до порушення конституційних прав і свобод громадян і, як наслідок, створення негативного іміджу Національної поліції. З метою недопущення втягування працівників Національної поліції в будь-які конфлікти з населенням та уникнення звинувачень у перевищенні влади прошу Вас доручити начальникам територіальних підрозділів провести з особовим складом роз'яснювальну роботу про те, що забезпечення явки призовників до військових комісаріатів не є службовим обов'язком працівників національної поліції", - резюмував Аваков.Источник: https://censor.net.ua/ua/n405787
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору