EN|RU|UK
 Суспільство
  5147  10

 "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" направив лист у НАБУ зі скаргою на фармфірму "Дарниця"

Наглядова рада ПАТ "Науково-виробничий центр "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" обурена висловлюваннями Олександра Бутка, директора з корпоративних, регуляторних та юридичних відносин ПрАТ ФФ "Дарниця".

Заява прозвучала після того, як позачергові загальні збори акціонерів БХФЗ не зібрали кворуму - 50% голосуючих акцій, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на офіційний лист БХФЗ до редакції.

"9 вересня на збори зареєструвалися 43 акціонери та їхні представники з 236 акціонерів, що становить лише 33,36% голосуючих акцій, серед яких 16 осіб - це представники "Дарниці" і організацій, які діють в її інтересах. Ніяких скарг або зауважень щодо процедури реєстрації не надходило. За процесом реєстрації спостерігали представники Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також представники акціонера - власника понад 10% акцій товариства - "Дарниці", - йдеться в листі.

На думку голови Наглядової ради БХФЗ Миколи Безпалька, "представникам "Дарниці" варто переглянути свої методи подання і перекручування фактів, щоб уникнути таких необґрунтованих заяв". Також він заявив про непоодинокі випадки тиску на акціонерів БХФЗ з боку скупників акцій, які нібито діють в інтересах "Дарниці", з вимогами продати свою частку акцій. Тому зараз організовано постійний юридичний захист людей від спроб заволодіти їхніми активами.

8 вересня, напередодні зборів, БХФЗ знову отримав повідомлення з Центрального територіального департаменту НКЦПФР про призначення представників Комісії для здійснення нагляду за реєстрацією акціонерів, проведенням загальних зборів, голосуванням та підбиттям його підсумків на загальних зборах акціонерного товариства.

"Ми попросили пояснити причини і мотиви такого ретельного контролю над діяльністю БХФЗ, оскільки не було жодного випадку серйозних порушень прав акціонерів або встановленої процедури зборів, - зазначив Олег Голобородько, секретар Наглядової ради БХФЗ. - Останнім часом на підприємство здійснюється також адміністративний тиск. З огляду на те, що власник "Дарниці", народний депутат України Гліб Загорій заявляв про наміри отримати контроль над БХФЗ, ми також направили відповідного листа і звернули на цю ситуацію увагу Національного антикорупційного бюро України".

До порядку денного зборів за пропозицією "Дарниці" також було включено питання про переобрання складу Наглядової ради.

"Новий акціонер "Дарниця", який володіє трохи більше 30% акцій, намагається змінити весь склад Наглядової ради БХФЗ і обрати лише своїх представників, - додає Микола Беспалько. - Звичайно, акціонери БХФЗ мають підстави не довіряти людям, які ставлять під сумнів десятки років роботи в напрямку створення сучасного фармацевтичного підприємства України. Довіру не побудуєш на обливанні брудом компанії, яка першою в Україні перейшла на роботу відповідно до вимог найвищих міжнародних стандартів і залишається важливою частиною в житті багатьох акціонерів".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n405783
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору