EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  4668  12

 Порошенко підписав закон про підвищення мита на експорт чорного металобрухту

Президент України Петро Порошенко підписав закон про підвищення мита на експорт металобрухту.


Як інформує Цензор.НЕТ, відповідна інформація опублікована на сайті Верховної Ради України.

"13.09.2016 Повернуто з підписом від президента", - йдеться в повідомленні.

Законопроект №1455-VIII "Про внесення зміни до статті 13 закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку" встановлює на 1 рік ставки експортного мита на відходи та брухт чорних металів до 30 євро за 1 тонну.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Голова комітету ВР вимагає негайно опублікувати закон про захист вітчизняного ринку брухту

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 21 квітня 2016 року ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект №3868 про внесення змін до деяких законів щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури.

Документ пропонував тимчасово - на три роки - підвищити вивізне мито на брухт чорних металів із 10 євро/тонна, яка діє в даний час, до 30 євро/тонна.
Однак 14 травня президент України Петро Порошенко застосував право вето і повернув до парламенту для повторного розгляду закон "Про внесення змін до статті 13 закону "Про зовнішньоекономічну діяльність" щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку".

Також читайте: Порошенко ветував закон про підвищення експортного мита на металобрухт на 3 роки

Раніше Федерація металургів України (ФМУ) і галузеве об'єднання металургійних підприємств України "Металургпром" неодноразово зверталися в Мінекономрозвитку з проханням скоротити квоти на вивезення брухту, регулярно вказуючи на рекордно низькі заготівлі брухту.

Комітет Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва підтримав правки президента до законопроекту №3868 в цілому щодо підвищення експортного мита на експорт металобрухту з 10 до 30 євро за тонну на один календарний рік.

Закон про підвищення мита на вивезення металобрухту за кордон був повторно прийнятий Верховною Радою 12 липня після внесення змін, запропонованих Президентом. Уже 15 липня його підписав Голова Верховної Ради і направив документ на підпис Петру Порошенку. Конституція відводить главі держави на підписання закону 15 днів, які вже давно минули. На думку комітету, очолюваного Віктором Галасюком, "є всі конституційні підстави для оприлюднення цього закону і набуття ним чинності".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n405766
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору