EN|RU|UK
 За кордоном
  13946  103

 "Рішення Києва щодо виборів до Держдуми загострює відносини з Москвою": МЗС РФ закликало "іноземних партнерів" України вимагати скасування заборони російських виборів

Російська влада, яка окупувала Крим і розв'язала війну на Донбасі, вважає рішення Києва про неможливість проведення голосування до Держдуми в дипустановах на території України "порушенням норм пристойності і правил цивілізованого міжнародного спілкування".

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться йдеться в коментарі департаменту інформації і друку МЗС РФ.

"Прийняте 10 вересня рішення київської влади про неможливість проведення голосування з виборів до Державної думи Російської Федерації в розташованих на території України російських зарубіжних установах є порушенням норм пристойності і правил цивілізованого міжнародного спілкування. Заздалегідь повідомивши відповідно до загальноприйнятої міжнародної практики і принципом взаємності київську владу про проведення 18 вересня ц.р. голосування на базі російського посольства в Києві і консульських установ у Львові, Одесі та Харкові, російська сторона звернулася із законним проханням забезпечити їх фізичну безпеку. Відповідно до своїх міжнародних зобов'язань, включаючи Віденські конвенції, київська влада повинні забезпечувати безпеку дипломатичних і консульських установ Росії, розташованих на території України, причому постійно, а не тільки в день виборів", - заявили в російському зовнішньополітичному відомстві.

Читайте також: У разі проведення виборів в окупованому РФ Криму 229 депутатів Держдуми РФ із 450 будуть "обиратися" нелегітимно, - Магера

У МЗС РФ також нагадали, що "свої нинішні повноваження представники української влади набули за підсумками позачергових президентських у 2014 р. і парламентських у 2015 році виборів, які проводилися в тому числі на території Росії, де безпека голосування була надійно забезпечена у всіх запитаних українськоюстороною місцях, незважаючи на всі проблеми у взаєминах між нашими країнами".

"Рішення Києва від 10 вересня спрямоване на те, щоб позбавити російських громадян, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України, їх невід'ємного права на вільне волевиявлення. Вкотре Київ робить навмисний вибір на користь подальшого загострення російсько-українських відносин", - вважають у Москві.

Читайте також: "Ця ситуація може вдарити бумерангом і по самій Україні", - глава ЦВК РФ Памфілова про заборону росіянам в Україні голосувати на виборах у Держдуму

"Закликаємо іноземних партнерів Києва, які так турбуються про імідж української влади, а також міжнародні організації, що займаються захистом прав людини, дати принципову оцінку цьому кроку і зажадати скасувати відверто антидемократичне, дискримінаційне рішення. Українській владі необхідно ще раз роз'яснити, що вони несуть пряму відповідальність за безпеку дипломатичних і консульських представництв всіх іноземних держав. Закликаємо також Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ, до функцій якої входить сприяння гарантуванню безпеки в різних районах України, включаючи Київ, Львів, Одесу і Харків, приділити особливу увагу ситуації навколо російських закордонних установ, в тому числі за рахунок присутності там спостерігачів ОБСЄ 18 вересня ц.р. ", - додали в МЗС РФ.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Участь у виборах до Держдуми РФ на окупованій території є спробою Кремля використовувати кримських татар як розмінну монету, - Чийгоз. ДОКУМЕНТ

"Що стосується спроб київської влади виставити Росії ультиматуми, пов'язати відкриття виборчих дільниць в Україні з проведенням виборів в російському Криму, то вони сміховинні. Крим є невід'ємною частиною Росії, і рішення про проведення виборів там є виключною прерогативою Російської Федерації", - резюмували у зовнішньополітичному відомстві Росії, яка окупувала Крим навесні 2014 року.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко доручив міністру закордонних справ Павлу Климкіну проінформувати керівництво Російської Федерації про неможливість проведення виборів до Державної думи на українській території.

Як повідомлялося 8 вересня 2016 року Верховна Рада України звернулася до парламентів іноземних держав, парламентським асамблей і міжнародних організацій із закликом не визнавати вибори в Держдуму РФ на території окупованого Криму і Севастополя, які призначені на 18 вересня 2016 року.

Український парламент звертається до міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматися від участі в спостереженні за ходом виборів, а також закликає за жодних обставин не визнавати їх результатів.

Також читайте: Україна має вимагати визнання нелегітимності новообраної Держдуми РФ, - Чубаров

Верховна Рада також підкреслює, що іноземцям, які поїдуть на окуповану територію для спостереження за незаконними виборами, загрожує відкриття кримінальних проваджень за порушення правил в'їзду на тимчасово окуповану територію з метою завдання шкоди національним інтересам України.Джерело:http://ua.censor.net.ua/n405590
Источник: https://censor.net.ua/ua/n405628
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору