EN|RU|UK
 За кордоном
  39043  484

 "У нас так склалося, що більшість розмовляє російською мовою. Це наша мова", - Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що російська мова в білоруському суспільстві - "це наше велике досягнення".

Про це він заявив, спілкуючись із журналістами 11 вересня на виборчій дільниці після голосування на парламентських виборах, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Naviny.by.

Читайте також: У Кремля вже заготовано план стосовно поділу Білорусі: Вітебськ і Мінськ - це схід, Брест і Гродно - захід, - Безсмертний

"У нас так склалося, що більшість розмовляє російською мовою. Не по-російськи, а
російською, бо з росіянами у нас одна мова, - сказав Лукашенко. - Від якої спадщини відмовляємося? Ми чому велику російську мову штовхає ногами і тікаємо від неї, як від якогось страшного явища? Це наша мова. Ми століттями у цьому котлі з росіянами варилися".

Читайте також: Мовні права російськомовних громадян в Україні цілком задовольняються, - результати дослідження International Alert. ІНФОГРАФІКА

Лукашенко зазначив, що всі прагнуть вивчити англійську, іспанську або італійську мови, а російську не хочуть. "Чому? Невже така нам чужа мова? Ні! І це не тільки моя думка, а й більшості нашого народу, - сказав Лукашенко. - Ми вільно російською мовою спілкуємося з українцями, поляками, євреями, таджиками, узбеками. Ми ж не білоруською з ними спілкуємося, а російською. Це наше, і ми нікому це разом із російським народом, росіянами не віддамо. Це наше велике досягнення. Якщо ми в мовній проблемі розділимося - труба. Це буде перший крок до поганих наслідків не тільки між Білоруссю та Росією, але і слов'янськими народами, які володіють російською мовою".

Нагадаємо, процес скорочення вживання білоруської мови в офіційному публічному просторі набув особливо загрозливих розмірів після референдуму 1995 року. Білорусь залишається єдиною в світі країною, яка не має вищої освіти офіційною державною мовою. Наразі лише 0,2% студентів вищих навчальних закладів і 16% школярів навчаються білоруською мовою. Відсоток молоді, яка здобуває освіту білоруською мовою, скорочується з кожним роком. Часто державні чиновники не володіють або недостатньо володіють офіційною мовою своєї держави.

Читайте також: На виборах у Білорусі зафіксовані перші порушення: вкидання бюлетенів і примус до голосування, - ЗМІ


Источник: https://censor.net.ua/ua/n405510
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
 
 
 
 
 
 вгору