EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  11202  92

 Рівень іноземних інвестицій в економіку РФ різко впав через санкції, - експерт

Основний ефект від західних санкцій проти Росії - падіння іноземних інвестицій в економіку РФ.


Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив співробітник Гуверівського інституту в Каліфорнії Михайло Бернштам в інтерв'ю Радіо Свобода.

Коментуючи інформацію про те, що санкції могли обійтися Росії в 1 - 1,5% ВВП, він зазначив: "Якщо це акумулюється і триває протягом декількох років, то це може дати 10% спаду валового внутрішнього продукту, а це стан депресії".

"Крім того, дуже важливо, на яких саме галузях і сферах економіки відображаються санкції. Якщо це фінансові санкції, як у випадку Росії, й вони відображаються в довгостроковому інвестуванні (ми це бачимо у статистиці), то тоді будуть довгострокові ефекти. Тобто навіть, якщо станеться відновлення історичного зростання, то вже зниження інвестицій загального рівня сповільнить це економічне зростання дуже надовго", - пояснив експерт.

Читайте також: Медведєв приписав кожній російській сім'ї по автомобілю: "Населення країни стало абсолютно автомобільним, усі їздять"

"Зараз ми бачимо, що прискорено знижуються інвестиції. Інвестиції впали на 8% в 2015 році і на 2016-й можна дати прогноз, що вони впали вже в Росії на 10%. Економічний спад сповільнюється, а падіння інвестицій прискорюється, що означає, що буде довгостроковий ефект, а це безпосередньо ефект санкцій", - підкреслив Бернштам.

Нагадаємо, Комітет постійних представників країн Євросоюзу ухвалив рішення продовжити ще на півроку санкції проти російських компаній і громадян за порушення територіальної цілісності і суверенітету України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n405475
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору