EN|RU|UK
 Події, Суспільство
  19418  59

 Українець помер у російській в'язниці через відсутність медичної допомоги, - адвокат

У російській колонії помер громадянин України, якому не надавалася медична допомога.


Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив експерт Регіонального центру прав людини, адвокат Роман Мартиновський в ефірі "Громадського радіо".

За його інформацією, українець був хворий на гепатит і туберкульоз. У тій колонії Росії, куди засудженого перевели з виправного закладу окупованого Криму, йому протягом двох років не надавалась відповідна медична допомога

Читайте також: Рада зобов'язала пенітенціарну службу утримувати засуджених у найближчій до місця проживання колонії

"Ми встигли від імені померлого звернутись до Європейського суду з прав людини з проханням вжиття термінових заходів відповідно до правила 39 регламенту суду і суд зрештою витребував необхідну інформацію від уряду РФ, але, на жаль, влада Росії не вжила жодних заходів для забезпечення невідкладного лікування, і вчора ув'язнений помер", - повідомив експерт Регіонального центрі прав людини, адвокат Роман Мартиновський.

За його словами, сьогодні вранці ув'язнені цієї колонії намагались висловити свій протест стосовно умов відбування покарання і не надання належної медичної допомоги: вони відмовлялись від ранкової перевірки. Більшість з них пояснювало свою поведінку тим, що їм не надається медична допомога.

Роман Мартиновський зауважив, що адміністрація виправних закладів у Росії здебільшого забороняє засудженим тримати медичні документи при собі, мотивуючи це умовами конфіденційності:

"Але це суперечить пункту 64 Стамбульського протоколу, який закріплює принципи ефективного розслідування та документування катувань та іншого жорстокого поводження. Відсутність таких документів у ув'язнених ускладнює можливість захисту їхніх прав", - пояснив адвокат.

Без цих документів людина не може довести, що у неї є якісь захворювання і поінформувати, який у неї на сьогодні стан здоров'я.

Читайте також: Члени підкомітету ООН із запобігання тортурам перевірили управління СБУ в Запорізькій області

За словами Мартиновського вже подані необхідні заяви до компетентних органів України щодо перевезення тіла померлого на територію України. Ім'я померлого не розголошується, оскільки його рідні поки що не надали на це дозвіл.Источник: https://censor.net.ua/ua/n405402
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору