EN|RU|UK
 Політика України
  1545  13

 Рада з питань судової реформи схвалила законопроект "Про Вищу раду правосуддя"

Рада з питань судової реформи на своєму черговому засіданні схвалила законопроект "Про Вищу раду правосуддя", завданням якого є імплементація змін до Конституції в частині правосуддя, що набувають 30 вересня 2016 року.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на президентський портал.

«Рада з питань судової реформи працювала над проектом Закону «Про Вищу раду правосуддя» майже 5 місяців - враховуючи не тільки підготовку тексту, але й дослідження міжнародного досвіду, узгодження з європейськими експертами, проведення декількох раундів громадських обговорень. Від якісної роботи цього нового конституційного органу великою мірою буде залежати ефективність реформи української системи правосуддя в цілому», - зазначив Заступник Глави Адміністрації Президента Україна, Координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов.

За його словами, уже найближчим часом законопроект буде внесений до Верховної Ради України.

Змінами до Конституції передбачено створення нового органу - Вищої ради правосуддя, яка є колегіальним, незалежним, конституційним органом суддівського врядування, що на постійній основі діє у системі правосуддя України для забезпечення формування та діяльності доброчесного, високопрофесійного, незалежного суддівського корпусу, додержання закону та етики в діяльності суддів і прокурорів. Як головний орган в питаннях суддівської кар'єри Вища рада правосуддя прийматиме рішення про призначення, звільнення, переведення суддів; надаватиме згоду на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом; ухвалюватиме рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя, притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Вища рада правосуддя складається з 21 члена, з яких 10 - обирає з'їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох - призначає Президент України, двох - обирає Верховна Рада України, по два члени обирають з'їзд адвокатів України, всеукраїнська конференція прокурорів, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного суду входить до складу ВРП за посадою.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n405256
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору